Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Küresel MinotaurosAmerika, Avrupa ve Küresel Ekonominin Geleceği e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Küresel MinotaurosAmerika, Avrupa ve Küresel Ekonominin Geleceği PDF EPUB


Yanis Varoufakis

Küresel MinotaurosAmerika, Avrupa ve Küresel Ekonominin Geleceği - Yanis Varoufakis pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Yanis Varoufakis
DOSYA BOYUTU 11,15
TARİH 2015-05-25
ISBN 6059949224
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

SYRIZA Hükümeti’nin Maliye Bakanı Yanis Varufakis’ten... “Tam zamanında yazılmış. Acilen ve muhakkak okunmalı...” Terry Eagleton KÜRESEL MİNOTAUROS: Amerika, Avrupa ve Küresel Ekonominin Geleceği Finansallaşma, tamahkarlık, etkin şekilde düzenlenmemiş bankalar… bunların tümü küresel ekonomik krizin sorumlusu olarak gösterilmiştir. Fakat aslında her biri çok daha büyük, neredeyse mitolojik bir dramanın alt başlıklarından ibarettir. İzleri ta 1929 Büyük Buhranı’na dek sürülebilir bu dramanın. Ama orada kalmaz. Tıpkı Girit canavarına haraç ödemeye mecbur bırakılan Atinalılar gibi, dünyanın, “Küresel Minotauros”u yani Amerika’nın bütçesini ve ticaret açıklarını finanse etmeye başladığı 1970’lere uzanır. Şimdiyse, Avrupa’da derinleşmekte olan krizden kemer sıkma politikalarına dair hararetli tartışmalara, ölümcül yara almış Minotaurus’un yol açtığı sonuçlar her yanımızı sarmış halde. Hem bilimsel bir titizlikle hem de alışıldık bir iktisatçıdan pek beklenmeyecek edebi bir üslupla kaleme alınmış Küresel Minotauros bildiğimiz haliyle dünyaya damgasını vurmuş sosyo-ekonomik olaylara dair kapsamlı bir pencere açıyor ve akıldışı küresel ekonomik düzenimize bir nebze de olsa yeniden akıl katabilmek için eldeki seçenekleri ortaya seriyor. Yunanistan ile Troyka arasındaki gerilimin ve müzakerelerin Avrupa kıtasının tümü için hayati önem arz ettiği bu dönemde hükümetin Maliye Bakanı olarak çalışan ve SYRIZA’nın önderlerinden olan Varufakis’in bu çalışması daha da önem taşıyor.

...lde... Hem bilimsel bir titizlikle hem de alışıldık bir iktisatçıdan pek beklenmeyecek edebi bir üslupla kaleme alınmış Küresel Minotauros bildiğimiz haliyle dünyaya damgasını vurmuş ... Küresel Minotauros Amerika, Avrupa Ve Küresel Ekonominin Fiyatı ... ... Hem bilimsel bir titizlikle hem de alışıldık bir iktisatçıdan pek beklenmeyecek edebi bir üslupla kaleme alınmış Küresel Minotauros bildiğimiz haliyle dünyaya damgasını vurmuş... Küresel Minotauros %25 indirimli Syriza Hükümeti'nin Maliye Bakanı Yanis Varufakis'ten... "Tam zamanında yazılmış. Acilen ve muhakkak okunmalı..." - Terry Eagle. "Tam zamanında yazılmış. Acilen ve muhakkak okunmalı…" Terry Eagleton KÜRESEL MİNOTAUROS: Amerika, Avrupa ve ... Küresel Minotauros (Amerika, Avrupa ve Küresel Ekonominin...) ... ... "Tam zamanında yazılmış. Acilen ve muhakkak okunmalı..." - Terry Eagle. "Tam zamanında yazılmış. Acilen ve muhakkak okunmalı…" Terry Eagleton KÜRESEL MİNOTAUROS: Amerika, Avrupa ve Küresel Ekonominin Geleceği Finansallaşma, tamahkarlık... Hem bilimsel bir titizlikle hem de alışıldık bir iktisatçıdan pek beklenmeyecek edebi bir üslupla kaleme alınmış Küresel Minotauros bildiğimiz haliyle dünyaya damgasını vurmuş... Hem bilimsel bir titizlikle hem de alışıldık bir iktisatçıdan pek beklenmeyecek edebi bir üslupla kaleme alınmış Küresel Minotauros bildiğimiz haliyle dünyaya damgasını vurmuş... Kitapi Katalogları. Katalog Anasayfası. Küresel Minotauros; Amerika, Avrupa Ve Küresel Ekonominin Geleceği. Yazar. Yanis Varufakis. Küresel MinotaurosAmerika, Avrupa ve Küresel Ekonominin Geleceği. Tıpkı Girit canavarına haraç ödemeye mecbur bırakılan Atinalılar gibi, dünyanın, "Küresel Minotauros"u yani Amerika'nın... Terry Eagleton. Küresel Minotauros: Amerika, Avrupa ve Küresel Ekonominin Geleceği. Encore / Ekonomi Dizisi Türkçe (Orijinal Dili:Yunanca) Terry Eagleton KÜRESEL MİNOTAUROS: Amerika Avrupa ve Küresel Ekonominin Geleceği Finansallaşma tamahkarlık etkin şekilde düzenlenmemiş bankalar... bunların tümü küresel ekonomik... "Tam zamanında yazılmış. Acilen ve muhakkak okunmalı..." Terry Eagleton KÜRESEL MİNOTAUROS: Amerika, Avrupa ve Küresel Ekonominin Geleceği Finansallaşma, tamahkarlık, etkin şekilde... Küresel Minotauros - Yanis VarufakisAmerika, Avrupa ve Küresel Ekonominin Geleceği. 1970lere finanse Küresel Minotauros 1970lere Avrupada krizden canavarına kalmaz. dramanın....