Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Tarihe Sığmayan Savaş Çanakkale e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Tarihe Sığmayan Savaş Çanakkale PDF EPUB


Mevlüt Yüksel

Tarihe Sığmayan Savaş Çanakkale - Mevlüt Yüksel pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Mevlüt Yüksel
DOSYA BOYUTU 12,82
TARİH 2018-07-16
ISBN 6052198193
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Çanakkale Savaşı, Türk askerlerinin yazdığı bir kahramanlık destanıdır. En son teknolojiyle donatılmış olan Birleşik Filo, Türk denizcileri ve topçuları tarafından Çanakkale Boğazı’nın sularına gömülmüş, karadan geçmeye teşebbüs eden İtilâf kuvvetleri Türk süngüsüyle durdurulmuş ve Gelibolu Yarımadası’ndan çekilmek zorunda bırakılmıştır. Kahraman Mehmetçiğin, gözünü kırpmadan ölüme atılarak kazandığı Çanakkale Zaferi’nin Türk ulusuna en büyük armağanı Mustafa Kemal Atatürk olmuştur:"Kahramanlık peşinde koşanlardan değiliz. Ama Bomba Sırtı olayını da anlatmadan geçemeyeceğim. Karşılıklı siperler arasındaki mesafe 8 metre… Yani ölüm muhakkak. Birinci sıradakiler kamilen vuruluyor. İkincidekiler hemen onların yerini alıyor. Fakat ne kadar büyük bir soğukkanlılık ve tevekkülle biliyor musunuz? Öleni görüyor. Üç dakikaya kadar öleceğini biliyor. En ufak bir tereddüt ve sarsılma yok. Bilenler Kur’an’ı Kerim okuyarak cennete girmeye hazırlanıyor. Bilmeyenler dualar okuyarak siperlerden çıkıp taarruza geçiyorlar. Bu Türk askerindeki yüksek ruhu gösteren hayrete ve takdire değer bir ruhtur. Emin olmalısınız ki Çanakkale muharebelerini kazandıran bu yüksek ruhtur."

...ir kahramanlık destanıdır. En son teknolojiyle donatılmış olan Birleşik Filo ... Tarihe Sığmayan Savaş Çanakkale | bkmkitap.com ... ... Mevlüt Yüksel. Çanakkale Savaşı, Türk askerlerinin yazdığı bir kahramanlık destanıdır. En son teknolojiyle donatılmış olan Birleşik Filo... Tarihe Sığmayan Savaş Çanakkale. Yazar: Mevlüt Yüksel. Baskı tarihi: Temmuz 2018. Emin olmalısınız ki Çanakkale muharebelerini kazandıran bu yüksek ruhtur." Tarihe Sığmayan Savaş Çanakkale. sizekitap tarafından Eylül 11, 2018 tarih ... Tarihe Sığmayan Savaş Çanakkale | bkmkitap.com ... ." Tarihe Sığmayan Savaş Çanakkale. sizekitap tarafından Eylül 11, 2018 tarihinde eklendi. » Tarihe Sığmayan Savaş Çanakkale Kitap Özeti ve Kısa Açıklaması. Invalid email...