Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Teorisyeniniz Devrimciydi21. Yüzyılda Marksizm ve Sosyalizm e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Teorisyeniniz Devrimciydi21. Yüzyılda Marksizm ve Sosyalizm PDF EPUB


Erkin Özalp

Teorisyeniniz Devrimciydi21. Yüzyılda Marksizm ve Sosyalizm - Erkin Özalp pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Erkin Özalp
DOSYA BOYUTU 5,96
TARİH 2012-01-31
ISBN 6055541538
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Dünya kapitalizmi, bir kez daha, yıkıcı toplumsal sonuçlar doğuran bir bunalım döneminden geçerken, sosyal adaletsizliklere tepki gösterenlerin sesleri de giderek yükseliyor. 2011 yılında, pek çok ülkede yüz binlerin katıldığı mitingler düzenlenirken, emperyalist dünyanın merkezi olan ABD’de bile, “dünya devrimi” sloganını kullanan “Wall Street’i İşgal Et” hareketi ortaya çıktı. Erkin Özalp, kendi deyimiyle “kapitalizmin yeniden sorgulanmakta olduğu” bir dönemde, kapitalizmi sorgulayan hareketlerin Marksizme nasıl bakması gerektiğini ve Marksizmin bu hareketlerden neler öğrenebileceğini tartışıyor. Yazara göre, bu tartışmaları yaparken, ilk olarak, Marx’ın her şeyden önce bir “işçi sınıfı devrimcisi” olduğunun yeniden hatırlatılması gerekiyor. Marx’ın ilk devrim modelini ve daha sonra bu modelde yaptığı değişiklikleri ele alan Özalp, “bir devrimcinin kapitalizm eleştirisi” olan Kapital’in bazı temel tezlerini sunduktan ve 21. yüzyılda devrim mücadelesi yürütenlerin Sovyetler Birliği deneyimine nasıl yaklaşması gerektiğini ele aldıktan sonra, bu deneyimin aşılmasını da sağlayacak olan yeni dönem olanakları üzerinde duruyor. Son bölümde özellikle Türkiye solunun güncel siyasal görevlerini tartışan yazar, kitabın hedefini, tek cümleyle, şöyle özetliyor: “21. yüzyılda, Marx’ın öngördüğü gibi kitlelerin eseri olacak ve insanların kendi kendilerini yönetmelerini sağlayacak olan devrimlerin yolunun nasıl açılabileceği tartışmasına katkıda bulunmak”.

...ce bir işçi sınıfı devrimcisi olduğunun yeniden hatırlatılması gerekiyor ... 21. Yüzyılda Marksizm ve Sosyalizm: İşçi Sınıfı (Her Zaman)... ... . Yüzyılda Marksizm ve Sosyalizm. Erkin Özalp. Yordam Kitap. Özalp, bir devrimcinin kapitalizm eleştirisi olan Kapital'in bazı temel tezlerini sunduktan ve 21. yüzyılda devrim... Yazar. : Erkin Özalp. Teorisyeniniz Devrimciydi; 21. Yüzyılda Marksizm ve Sosyalizm. Teorisyeniniz Devrimciydi; 21. Yüzyılda Marksizm ve Sosyalizm. "bir devrimcinin kapitalizm eleştirisi" olan Kapital'in bazı temel tezlerini ... 21. Yüzyılda Marksizm ve Sosyalizm: İşçi Sınıfı (Her Zaman)... ... . "bir devrimcinin kapitalizm eleştirisi" olan Kapital'in bazı temel tezlerini sunduktan ve 21. yüzyılda devrim... Genel kategorisinde yer alan Erkin Özalp isimli yazarın Teorisyeniniz Devrimciydi: 21. Yüzyılda Marksizm ve Sosyalizm. Yazarı :Erkin Özalp. Yüzyılda Marksizm ve Sosyalizm pdf indirme linki ve detaylarını vermeye çalıştık. Kuram kategorisinde kendisine yer bulan Teorisyeniniz Devrimciydi 21. Yüzyılda Marksizm ve Sosyalizm. Yordam Kitap. Erkin Özalp. Özalp, "bir devrimcinin kapitalizm eleştirisi" olan Kapital'in bazı temel tezlerini sunduktan ve 21. yüzyılda devrim... Yazara göre, bu tartışmaları yaparken, ilk olarak, Marx'ın her şeyden önce bir işçi sınıfı devrimcisi olduğunun yeniden hatırlatılması gerekiyor....