Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Yalan Kitabı e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Yalan Kitabı PDF EPUB


Yalan Kitabı -  pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR
DOSYA BOYUTU 12,7
TARİH 2015-05-18
ISBN 6054907571
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Yalan Kitabı, kültürümüzde yalan ile ilgili birikimin kayda geçirilmesini amaçlamıştır.Yalan kelimesi Türkçenin bilinen en eski kelimeleri arasındadır, Türk lehçelerinde de yalan, jalgan, calan vb. şekilleriyle mevcuttur. Yalan; deyim ve terim üretmeye elverişli bir kavramdır. Divan Edebiyatı dünyayı, dünyadaki yaşamı sebatsız, geçici ve yalancı olarak tanımlamıştır. Halk türküleri de bu anlayışı sürdürmüştür. Halk Edebiyatı tiplerinden Keloğlan, hile karışık yalan söylemek suretiyle engelleri aşmıştır. Hile karışık yalan söylemesi kıvrak zekasının bir göstergesi sayılır; başarısını da bu hilelere borçludur.Gerçeği örtmek için söylenen yalanların çeşitleri ve gerekçeleri geniş bir yelpaze gösterir. Gündelik hayatta kusurları kapatmak, istediğini yapmak, kendini veya yakınlarını korumak için yalan söylenmektedir. Bu kitabın “Yalan Hikayeleri” bölümünde gündelik hayatta söylenen 295 kısa hikaye de yer almaktadır.

...ilinen en eski kelimeleri arasındadır, Türk lehçelerinde de yalan, jalgan, calan vb ... Yalan ... ... 32 TL. Yalan Kitabı kültürümüzde yalan ile ilgili birikimin kayda geçirilmesini amaçlamıştır. Yalan kelimesi Türkçenin bilinen en eski kelimeleri arasındadır Türk lehçelerinde de yalan jalgan calan vb... Yalan Kitabı-Kolektif en iyi fiyatla Hepsiburada'dan satın alın! Şimdi indirimli fiyatla online sipariş verin, Yalan Kitabı-Kolektif ayağınıza gelsin! Basım Dili Türkçe. Kapat. Yalan Kitabı-Kolektif. Yalan Kitabı, kültürümüzde yalan ile ilgili birik ... Yalan Kitabı - Kolektif -Halkkitabevi ... . Kapat. Yalan Kitabı-Kolektif. Yalan Kitabı, kültürümüzde yalan ile ilgili birikimin kayda geçirilmesini amaçlamıştır. Yalan kelimesi Türkçenin bilinen en eski kelimeleri arasındadır, Türk lehçelerinde de yalan, jalgan... 25.93 TL. Yalan Kitabi, kültürümüzde yalan ile ilgili birikimin kayda geçirilmesini amaçlamistir. Yalan kelimesi Türkçenin bilinen en eski kelimeleri arasindadir, Türk lehçeler...