Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Afrodisias ve Çevresi e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Afrodisias ve Çevresi PDF EPUB


Afrodisias ve Çevresi -  pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR
DOSYA BOYUTU 10,34
TARİH 2019-07-26
ISBN 6055940317
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Antik Çağ’da yontu sanatçılarının ürettiği eserlerle Anadolu’nun dışında -Akdeniz havzasında- övgüyle anılan Aphrodisias kenti, 1961 yılından bu yana sistemli kazılarla gün yüzüne çıkarıldı; binlerce yıl öncesinin sokakları ve yapılarını süsleyen yontuları aydınlandıkça kent tanınır hale geldi; bilim insanlarının özverili çabalarıyla günümüz Dünya gezginleri Aphrodisiaslılarla tekrar yüzleşir oldular; geleceğe ulaştırdıkları yazıtları okundukça binlerce yıllık yaşanmışlıklar anlaşılır oldu; İmparatorların mektupları, kentin sosyal, kültürel ve ekonomik yaşamına ışık tutan taş üzerine kazınmış dizeler, tiyatro ve stadyum sıralarına çizilmiş graffitiler geçmişin tarih sayfaları gibi. İmparatorların nezdinde o dönemin gözdesi olan Aphrodisias, günümüzde de gezginleri şaşırtıp, büyülüyor. İmparator Octavianus’un Laodikeia Valisi Stephanus’a yazdığı mektupta Aphrodisias’a ilgisi ve bağlılığı bilinir: “…Bu kent, benim, bütün Asya’da kendim için seçtiğim, benim diyebileceğim bir kenttir. Bu kentin halkının benim halkım gibi korunması dileğimdir.” Bu kitap Afrodisiası tanımak, tarihiyle yüzleşmek isteyen gezginler için hazırlanmıştır. 

...im yeridir. ilk yerleşimlerinin tunç çağında(mo: 2800) başladığı ve bizans döneminin sonuna kadar büyük bir yerleşim yeri olarak kullanılan antik kenttir ... Afrodisias (Aphrodisias) Antik Kenti Nerede? Tarihçesi ve Kalıntıları ... . antik kentle ilintili olarak afrodisias müzesini hayata... Afrodisias, Tanrıça Afrodit'e adanmış birçok Eskiçağ kentinin ortak adı. ve üretkenliklerinin örnekleri bu Tapınak'ta, sitin diğer bölümlerinde ve Afrodisias Müzesi'nde görülebilmektedir. Aphrodisias ve Çevresi Antik Çağ'da yontu sanatçılarının ürettiği eserlerle Anadolu'nun dışında -Akdeniz havzasında- övgüyle anılan Aphrodisias kenti ... Afrodisias ve Çevresi - Erdal Yazıcı | kitapyurdu.com ... . Aphrodisias ve Çevresi Antik Çağ'da yontu sanatçılarının ürettiği eserlerle Anadolu'nun dışında -Akdeniz havzasında- övgüyle anılan Aphrodisias kenti 1961 yılın. Afrodisias Öyküleri. Jacopi'nin 1937'de yayınladığı kitabı ve Maria F. Squarcipiano'nun kitabı "La Scula Di Afrodisias" 2. Dünya Savaşından sonra önem kazanır. Squarpino'nun yaptığı çalışmalar ve yayınladığı eserler... 51.76 TL. Antik Çağ'da yontu sanatçılarının ürettiği eserlerle Anadolu'nun dışında -Akdeniz havzasında- övgüyle anılan Aphrodisias kenti, 1961 yılından bu yana sistemli kazılarla gün yüzüne çıkarıldı... Roma İmparatorluğu'na ait, tarihi MÖ. 500'li yıllara dayanan ve ismini tanrıça Afrodit'ten alan Aphrodisias antik kenti 1958 yılında Ara Güler tarafından......