Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Safeviye Tarikatı e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Safeviye Tarikatı PDF EPUB


Cihat Aydoğmuşoğlu

Safeviye Tarikatı - Cihat Aydoğmuşoğlu pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Cihat Aydoğmuşoğlu
DOSYA BOYUTU 10,38
TARİH 2018-07-13
ISBN 6056785269
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Safevî Devleti (1501-1736), tarikattan devlete doğru bir süreç izlemiştir. Mürşîdi olan Şeyh Zâhid-i Gilânî’nin vefatının ardından Şeyh Safiyüddin (d. 1252) tarafından Erdebil’de kurulan Safevîye Tarikatı, daha sonra tarihi süreç içerisinde devlet olma yolunda önemli adımlar atmış ve özellikle Şeyh Cüneyt ile oğlu Şeyh Haydar devrinde dinî ve siyasî olmak üzere çeşitli mücadeleler içine girmiştir. Nihayetinde 1501 tarihinde Tebriz’de Şeyh Haydar’ın oğlu İsmail Mirza tarafından (Şah İsmail Bahadır Han) Ak Koyunlu mirası üzerine devlet kurulmuş ve Şah İsmail, devlet kurulur kurulmaz Şiiliği resmi mezhep olarak kabul etmiştir.

... yavaş yavaş siyasi bir tarikata dönüşün ve tavır değişikliğinin ilk işaretlerini veriyordu ... Safeviye Tarikatı - Türkçe Bilgi ... . 9.60 TL. Mürşidi olan Şeyh Zahid-i Gilanî'nin vefatının ardından Şeyh Safiyüddin (d. 1252) tarafından Erdebil'de kurulan Safeviye Tarikatı, daha sonra tarihi süreç içerisinde devlet olma yolunda önemli... 10.80 TL. Mürşidi olan Şeyh Zahid-i Gilanî'nin vefatının ardından Şeyh Safiyüddin (d. 1252) tarafından Erdebil'de kurulan Safeviye Tarikatı, daha sonra tarihi süreç içerisinde devle ... Safevîye Tarikatı - Cihat Aydoğmuşoğlu - Tarih | Tün Kitap ... . 1252) tarafından Erdebil'de kurulan Safeviye Tarikatı, daha sonra tarihi süreç içerisinde devlet olma yolunda önemli... 10.44 TL. Bu çalışmada, Safevi Tarikatı'nın kuruluşundan İsmail Mirza'nın (istikbalde Şah İsmail) tarikat tacını başına koyduğu devreye kadarki tarihi anlatılacaktır. Cihat Aydoğmuşoğlu. Safevi Devleti (1501-1736), tarikattan devlete doğru bir süreç izlemiştir. Şeyh Safiyüddin tarafından Erdebil'de kurulan Safeviye Tarikatı......