Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Tevrat'ta Siyasal Düşünce e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Tevrat'ta Siyasal Düşünce PDF EPUB


Prof. Dr. Niyazi Kahveci

Tevrat'ta Siyasal Düşünce - Prof. Dr. Niyazi Kahveci pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Prof. Dr. Niyazi Kahveci
DOSYA BOYUTU 4,2
TARİH 2012-02-02
ISBN 6054566068
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Bilimin tespitine göre beş milyon yıllık tarihinde insanlık, sırasıyla sihirsel, mitolojik, teolojik, felsefi ve dinselden geçerek M.S. 18. asırdan itibaren bilimsel ve akılcı düşünmeye ulaşmıştır. Bilimsel ve akılcı düşünme, bilimin olgu, obje ve olaylar üzerinde kendi yöntemiyle bulduğu gerçek bulgu ve bilgilerle aklın yaptığı düşünmedir. İşte bu dönemden sonra artık hiçbir şey kendisini bilimin inceleme malzemesi olmaktan kurtaramamaktadır. Bilim bir bütündür, bir kısmını alıp diğer kısımlarını almamak imkânsızdır.Bu muvaceheden olarak dinler ve onların kutsal metinlerinin içerikleri ilgili bilim dalları tarafından incelenmekte ve her geçen gün onların üzerinde çalışan yeni bilim dalları ortaya çıkmaktadır. Bu bilim dallarından olarak bilim dünyasında 1960'lı yıllardan sonra “Siyasal Teoloji” adlı disiplin doğmuş ve çok miktarda literatür üretilmiştir. Fakat ne yazık ki her alanda olduğu gibi bu alanda da çeşitli ama çağımızda geçersiz nedenlerle Müslümanlar ama özellikle Türkiye çağı yakalayamamıştır.Bilim, varlığı ve yayılması yolunda hiçbir engel tanımaz. Çünkü bilim gerçeğin, hakikatin bilgisidir. İki şey yok sayılarak yok edilemez; biri hak, diğeri hakikattir. Bilim dünyasındaki bu külliyetli literatürün bütün İslam dünyasına kısa zamanda nüfuz etmesi önlenemeyecektir. Ama Müslümanlar bunlara da hazırlıksız yakalanacaktır. Tek savunma mekanizmaları, onları inkâr etmek ya da yok saymak olacaktır. Fakat bu savunma, gerçeği değiştirmeyecek ve onları da yutacaktır, daha önceki gelişmelerde olduğu gibi.İşte biz, genel olarak “Bilimsel İlahiyat” adını verebileceğimiz bilim dünyasındaki bu disiplini ülkemizin akademik alanına taşımak istedik. Bu amaçla Semavi dinlerin ilk kutsal metni olan Tevrat'ın ayetlerine objektif bilimsel yöntemi uyguladık ve bulgularımızı bu kitabımızda ortaya koyduk. Sübjektifliği önlemek amacıyla, inançlarımızın etkisinde kalmamaya dikkat etmeye çalıştık.

...bu kitabımızda ortaya koyduk. Bu amaçla Semavi dinlerin ilk kutsal metni olan Tevrat'ın ayetlerine objektif bilimsel yöntemi uyguladık ve bulgularımızı bu kitabımızda ortaya koyduk ... Tevrat'ta Siyasal Düşünce | Ulusal Demokrasi Enstitüsü ... . Tevrat'ta Siyasal Düşünce kitabı hakkında bilgileri içeren kitap satış sayfası. NİYAZİ KAHVECİ kitapları ve SİNEMİS 2012 baskısı kitaplar ile ikinci el ve yeni 7 milyon kitap NadirKitap.com'da. İş Dünyası. Halkla İlişkiler - Reklam ». Felsefe - Düşünce. Alt Kategoriler. 12.60 €. Bu amaçla Semavi dinlerin ilk kutsal metni olan Tevrat'ın ayetlerine objektif bilimsel y ... Tevrat'ta Siyasal Düşünce - Niyazi Kahveci | Kitapaktif.com ... . İş Dünyası. Halkla İlişkiler - Reklam ». Felsefe - Düşünce. Alt Kategoriler. 12.60 €. Bu amaçla Semavi dinlerin ilk kutsal metni olan Tevrat'ın ayetlerine objektif bilimsel yöntemi uyguladık ve bulgularımızı bu kitabımızda ortaya koyduk. Bu amaçla Semavi dinlerin ilk kutsal metni olan Tevrat'ın ayetlerine objektif bilimsel yöntemi uyguladık ve bulgularımızı bu kitabımızda ortaya koyduk. Düşünce Gücüyle Tedavi Louise L. Hay. 22,14₺. Diğer İnançlar kategorisinde yer alan Niyazi Kahveci - Tevrat'ta Siyasal Düşünce kitabı en uygun ve indirimli fiyatla seni bekliyor. Hızlı kargo ile. Burada fiyat net, kitap jet! Bu amaçla Semavi dinlerin ilk kutsal metni olan Tevrat'ın ayetlerine objektif bilimsel yöntemi uyguladık ve bulgularımızı bu kitabımızda ortaya koyduk. Kitaplar Genel Kıbrıs Kuram Kurumlar-Örgütler Mustafa Kemal Atatürk Savaşlar Siyasal Akımlar Siyasal Düşünce Siyasal Din - T...