Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Poincare Sanısı / Geometri, Topoloji ve Evrenin Şekli e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Poincare Sanısı / Geometri, Topoloji ve Evrenin Şekli PDF EPUB


Donal O'Shea

Poincare Sanısı / Geometri, Topoloji ve Evrenin Şekli - Donal O'Shea pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Donal O'Shea
DOSYA BOYUTU 10,11
TARİH 2018-07-10
ISBN 6053122197
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Poincaré Sanısı temelde tek bir problem hakkındadır. Fransız matematikçi, Henri Poincaré tarafından 1904 yılında formüle edilen problem, o zamandan bu yana matematikçileri hem büyülemiş hem de canlarını sıkmıştır. Problem, kendisi de ünlü bir matematikçi olan Grigory Perelman tarafından çok kısa bir süre önce çözüldü. Poincaré sanısı ile Perelman'ın ispatı çağımızın en büyük başarılarından biridir. Poincaré Sanısı, sanının ve ispatının arkasında yatan matematiğin öyküsünü anlatır. Matematikten akılcı bir biçimde bahsedebilmek için yalnızca sonuçları değil, o sonuçları ortaya koyan insanları da anlatmak gerekir. Gerçekten de içgörüleri hiç yoktan ortaya çıkmış gibi görünen ve matematik bilimini tek başlarına on yıllarca ileri taşıyan bireyler vardır. Fakat deha, her ne kadar renkli ve gizemli olsa da matematikteki ilerlemeler, binlerce başka bireye ve o bireylerin içinde çalışıp yaşadıkları kurumlara ve toplumlara da dayanır. İşte Poincaré Sanısı, sanıyı ve ispatın öyküsünü bu bakış açısıyla anlatmaktadır. Poincaré sanısının hikâyesi, beş bin yıl önceki Babil'den günümüz Saint Petersburg'una, kuzey New York Eyaleti'ne ve Madrid'e uzanmaktadır. Keşifleri, savaşları, bilim derneklerini, araştırma üniversitelerinin Almanya'da ve son dönemde Birleşik Devletler'de ortaya çıkışını anlatır. Başka bir deyişle Poincaré Sanısı, geometrinin tarihini, Öklid dışı geometrinin keşfini ve topoloji ile diferansiyel geometrinin doğuşunu beş bin yıl, düzinelerce toplum ve beşeri kurum ve yüzlerce birey boyunca izleyen bir başucu kitabı niteliğindedir.

...e ispatın öyküsünü bu bakış açısıyla anlatmaktadır ... Poincare Sanısı / Geometri, Topoloji ve Evrenin Şekli - Donal O'Shea ... . Başka bir deyişle Poincare Sanısı, geometrinin tarihini, Öklid dışı geometrinin keşfini ve topoloji ile diferansiyel... Yazar. : Donal O Shea. Poincare Sanısı; Geometri, Topoloji ve Evrenin Şekli. Poincare Sanısı, sanının ve ispatının arkasında yatan matematiğin öyküsünü anlatır. Poincaré sanısı ile Perelman'ın ispatı çağımızın en büyük başarılarından biridir. Başka bir deyişle Poincaré Sanısı, geometrinin tarihin ... Henri Poincare ve Çığır Açan Poincare Varsayımı - Matematiksel ... . Başka bir deyişle Poincaré Sanısı, geometrinin tarihini, Öklid dışı geometrinin keşfini ve topoloji ile diferansiyel... Poincare Sanısı-geometri Topoloji Ve Evrenin Şekli ürünü, özellikleri ve en uygun fiyatları Dostum Kitap da. Poincare Sanısı-geometri Topoloji Ve Evrenin Şekli, Matematik kategorisinde. 20.83 TL. Başka bir deyişle Poincare Sanısı, geometrinin tarihini, Öklid dışı geometrinin keşfini ve topoloji ile diferansiyel geometrinin doğuşunu beş bin yıl, düzinelerce toplum ve beşeri kurum ve... İlay Çelik Sezer [ TÜBİTAK Bilim ve Teknik Dergisi. Poincaré Sanısı -Geometri, Topoloji ve Evrenin Şekli. Poincaré sanısı ile Perelman'ın ispa-tı çağımızın en büyük başarılarından biridir. 16.25 TL. Başka bir deyişle Poincare Sanısı, geometrinin tarihini, Öklid dışı geometrinin keşfini ve topoloji ile diferansiyel geometrinin doğuşunu beş bin yıl, düzinelerce toplum ve beşeri kurum ve... Donal O'Shea tarafından kaleme alınan Poincare Sanısı / Geometri, Topoloji ve Evrenin Şekli Pdf Oku isimli 337 sayfadan oluşan kitap; TÜBİTAK YAYINLARI yayınevinin 10/7/2018 Salı tarihinde ve 1......