Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma El-Münteha e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

El-Münteha PDF EPUB


Ahmet Bican

El-Münteha - Ahmet Bican pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Ahmet Bican
DOSYA BOYUTU 6,25
TARİH 2012-01-24
ISBN 9755746258
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

XV. ve XVI. yüzyıllardaki tasavvufî anlayışın en belirgin özelliği "Ekberiyye mektebidir." Bu anlayışın sonucu olarak o dönemin önde gelen mutasavvıfları tarafından kaleme alınan eserlerde, bu ekolün temel kaynakları tercüme ve şerh edilmiştir. Bunun en güzel örneklerinden biri de İbnü'l-Arabî'nin Fusûsu'l-hikem'ini baştan sona şerh eden ikinci dönem Fusûs şârihlerinden Müeyyedüddîn Cendî'nin Fusûs şerhine Mehmed Yazıcıoğlu'nun el-Müntehâ adlı bir ta'likat yazması ve kardeşi Ahmed Bîcan'ın da bu ta'likatı Türkçe'ye tercüme etmesidir. Müntehâ, Dâvûd Kayserî'nin Fusûs Şerhi'nden sonra bilinen ilk çalışmalardan biridir.Muhyiddîn İbnü'l-Arabî'nin Fusûsu'l-hikem'inin ilk Türkçe tercümesi olması ve müntesibi olduğu "Bayramiyye tarikatı silsilesi"ni vermesi bakımından önemli olan Ahmed Bîcan'ın Müntehâ'sı, dönemin fikrî ve tasavvufî yapısını günümüze yansıtması açısından dikkate değerdir.Hüseyin Vassaf'ın ifade ettiği gibi, Yazıcıoğlu kardeşlerin "eserleri, erbâb-ı aşka mürşidlik hizmetini görmektedir."

...l-Münteha %17 indirimli XV. ve XVI. yüzyıllardaki tasavvuf? anlayışın en belirgin özelliği "Ekberiyye mektebidir ... El-Münteha Ahmet Bican ... ." Bu anlayışın sonucu olarak o dönemin önde ge. 24.75 TL. ...Fusûs şârihlerinden Müeyyedüddîn Cendî'nin Fusûs şerhine Mehmed Yazıcıoğlu'nun el-Müntehâ adlı bir ta'likat yazması ve kardeşi Ahmed Bîcan'ın da bu ta'likatı Türkçe'ye tercüme... Yeni Çıkanlar Çok Satanlar Hakkımızda Siparişlerim İletişim. 2. El-Münteha. 9789755746258 İnsan Yayınları (70252) Ahmet Bican Yazıcıoğlu. ...Fusûs şârihlerinden Müeyyed ... El-Münteha | benlikitap.com ... . 2. El-Münteha. 9789755746258 İnsan Yayınları (70252) Ahmet Bican Yazıcıoğlu. ...Fusûs şârihlerinden Müeyyedüddîn Cendî'nin Fusûs şerhine Mehmed Yazıcıoğlu'nun el-Müntehâ adlı bir ta'likat yazması ve kardeşi Ahmed Bîcan'ın da bu ta'likatı Türkçe'ye tercüme etmesidir....