Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Nikola Tesla e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Nikola Tesla PDF EPUB


M. Murat Sezer

Nikola Tesla - M. Murat Sezer pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR M. Murat Sezer
DOSYA BOYUTU 7,55
TARİH 2018-07-18
ISBN 6059398961
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Sırp asıllı Amerikalı mucit ve bilim insanı Nikola Tesla, elektriğe ve elektromanyetizmaya doğuştan gelen yatkınlığıyla yaşadığı dönemde hem bilime, hem de evlerdeki günlük hayata damga vurmuş bir isim. Tesla'nın icat ettiği birçok buluş ve geliştirdiği birçok prensip günümüzde halen kullanılmakta.Onun keşifleri arasında floresan ışığı, lazer ışını, kablosuz iletişim, elektrik enerjisinin kablosuz iletimi, uzaktan kumanda, robotik, Tesla'nın türbinleri ve dikey kalkış uçakları bulunuyor.Tesla, telsizin ve modern elektrikli şanzıman sistemlerinin babasıdır. Dünya çapında 700'den fazla patenti kayıtlıdır.Tesla, görkemli boyu ve derin gözleriyle, çarpıcı bir fiziksel görünüme sahipti. Ayrıca olağanüstü zihinsel tazelik ile donatılmış bir adamdı ve dünya büyüdükçe daha fazla icatla dünyayı şaşırtmaya hazırdı.“Para insanların kendine biçtiği kıymete haiz değildir. Benim bütün param deneylere yatırılmıştır. Bunlarla yeni keşiflerde bulunup insanoğlunun hayatını biraz daha kolaylaştırmasını sağlıyorum.” demiştir.

..., Fizikçi ve Elektrofizik uzmanıdır. Elektriğin ticari kullanımının önünü açan kişidir ... Nikola Tesla Kimdir? Tesla'nın Hayatı ve İcatları Nelerdir? | BiliminSesi ... . Nikola Tesla'nın Kişisel Özellikleri. Yaşamı boyunca kendisine ait bir evi olmayan, otellerde yaşayan, hiç evlenmeyen Tesla, dâhiliğinin yanında ilginç kişiliğiyle de dikkat çekmiştir. Babası, Nikola Tesla'nın kendisi gibi bir papaz olmasını istese de annesi, onun yeteneklerinin farkında olduğu için, buna karşı çıkar. Nikola Tesla ise kararını vermiştir ve mühendis olmak istemektedir. Nikola Tesla Kimdir? Nic ... Nikola Tesla Kimdir? Tesla'nın Hayatı ve İcatları Nelerdir? | BiliminSesi ... . Nikola Tesla ise kararını vermiştir ve mühendis olmak istemektedir. Nikola Tesla Kimdir? Nicola Tesla, 10 Temmuz 1856 yılında Hırvatistan'ın Smiljan adındaki bir kasabada dünyaya gözlerini açmıştır. Smiljan, bugünkü Sırbistan sınırları içerisinde bulunuyor. Nikola Tesla (/ˈtɛslə/; Serbian Cyrillic: Никола Тесла; pronounced [nǐkola têsla]; 10 July 1856 - 7 January 1943) was a Serbian-American inventor, electrical engineer, mechanical engineer... Nikola Tesla'nın destansı hikayesi! Marconi değil! yine o! Ya İlk Hidroelektrik santralleri? Bu vibio Nikola Tesla'nın bir insanlık aşığının acımasız bir rekabetin hüzünlü bir yaşam öyküsünün. "Dünya, Nikola Tesla'nın dengi biri gelmesi iςin çok uzun bir süre beklemelidir." E.ARMSTRONG. Bugün, düz ɾotoɾlu Nikola Tesla tüɾbinleɾinin sonucu hakkında hiçbiɾ bilgimiz yoktuɾ. ...yazarın 100 ciltlik eseri var, genç nikola bitirmek zorunda kalıyor, bitirince de "bir daha asla" diyor sadece, işte türkçemize bu deyim de buradan geçmiştir, tesla'nın bir cilvesi daha işte. Nikola Tesla, 9 Temmuz 1856'da, Sırbistan'da doğdu. 1884'de ABD'ye göç etti. Tesla'nın külleri, Tesla'ya ait diğer özel eşyalarla birlikte Belgrad'daki Nikola Tesla Müzesi'nde korunuyor....