Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Araştırma ve Örnekleme Yöntemleri e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Araştırma ve Örnekleme Yöntemleri PDF EPUB


Prof.Dr. Şanslı Şenol

Araştırma ve Örnekleme Yöntemleri - Prof.Dr. Şanslı Şenol pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Prof.Dr. Şanslı Şenol
DOSYA BOYUTU 8,92
TARİH 2012-01-24
ISBN 6051331690
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Günümüzde artık üretilen bilginin sınır tanımadığı bilinmektedir. Bilim ve teknoloji alanında meydana gelen bu olağanüstü gelişmeler, bilgiyi elinde bulunduran, bilgiyi üreten ülkeleri daha avantajlı ve daha egemen duruma getirmektedir. İstatistik bilimi, yeni araştırmalarla ve yeni yöntemlerle sürekli gelişen ve diğer bilimlerin tüm alanlarına uygulanabilen disiplinler arası bir bilim dalı olduğundan bu gelişmelerde büyük bir paya sahiptir.Toplumun her kesiminde kültürel, sosyal, ekonomik konulardaki verilere dayanarak yapılan araştırmalar toplum dinamiklerini belirli amaçlara göre yönlendirmekte ve problemlerin çözümü için stratejiler oluşturmada istatistiksel araştırmalara gereksinim duyulmaktadır.Günümüzde önemi gittikçe artan araştırmalardan elde edilen sonuçlara güvenmek, geleceğe ilişkin tahminler yapabilmek için özellikle araştırmanın planlama aşaması çok önemlidir. Toplanan verilerin amaçla örtüştüğünden ve gerekli verilerin değerlendirildiğinden emin olunmalıdır.Günümüzde araştırma yapmama seçeneği giderek terk edilmiş olup araştırmalar çoğunlukla azaltılmış fiyat, daha büyük hız, daha büyük eğim ve daha büyük doğruluk gibi yararları olan örnekleme yöntemleri ile yapılmaktadır.Bu kitap, bilimsel araştırmalar için gereken örnekleme yöntemleri için iyi bir zemin sağlamak üzere geliştirilen istatistik teorisi ile birlikte, araştırma ve örnekleme yöntemlerini içermektedir.

...ından önemli olan belirli bir ölçüte dayanarak örneklem alınmasıdır ... Örneklem Nedir? Örnekleme Yöntemleri ... . Çünkü daha az. sayıda kişi ile (örnek ile) çalışılacağından, araştırma daha özenli yürütülebilir. belirli olasılıklarla örnekleme seçildiği yöntemlere olasılıklı ya da rassal örnekleme yöntemleri adı verilir. NİTEL ARAŞTIRMA YÖNTEMLERİ BÖLÜM: 4  Nitel Araştırma Süreci-Nitel Araştırmaların Aşamaları  Araştırma Probleminin Belirlenmesi Bu nedenle seçkisiz örnekleme yöntemi tercih edilmez. Efe SARIBAY. 1. Niçin örnekleme yapılır? • Zaman Kısıdı • Maliy ... PDF PowerPoint Sunusu | Örneklemeye Giriş ve Örnekleme Yöntemleri ... . Efe SARIBAY. 1. Niçin örnekleme yapılır? • Zaman Kısıdı • Maliyeti Azaltma • Hata Oranını Azaltma • Sonuca Ulaşma Hızı. 2. Örnekleme Teorisi konusunun içinde Bilimsel Araştırma Yöntemleri (Örnekler). Cavanşir Gadimov / 10 Nisan 2016. Bilimsel Araştırma Yöntemleri - Örnek 4: Odak Grup Çalışması - Nitel Araştırma Yöntemi. Bilimsel Araştırma Yöntemleri I. Dr. M. Volkan TÜRKER. l Hangi yöntemi seçerseniz seçin, tüm anket çalışmalarında belirli bir miktar örnekleme hatası vardır. Araştırma sonuçlarının geçerli, güvenilir ve kullanılabilir olması için verilerin toplandığı kaynağın özelliği çok önemlidir. Bu miktarı gösteren ölçüt 'standart hata'dır. ÖRNEKLEME YÖNTEMLERİ. Bilimsel Araştırma Yöntemleri. Yrd. Doç. Dr. Ali GURBETOĞLU. Akıllı adam aklını kullanır. davranışlarını inceleyen araştırma yöntemleri. - Nitel araştırmada sorular Bilimsel Araştırma Yöntemleri hakkındaki bu yazımız daha çok ders notu şeklindedir. Evren homojen kabul edilir.) Sistematik Örnekleme Yöntemi (Sıralama, numaralandırma vardır. Araştırma ve Örnekleme Yöntemleri en uygun fiyat, hızlı kargo ve kapıda ödeme seçenekleriyle bkmkitap.com'da. Araştırma ve Örnekleme Yöntemleri Hakkında Bilgiler. Türü: Akademik Kitaplar. Deney vb. yöntemleri kullanmadan olayları teorik ve mantıksal olarak anlamaya çalışan araştırma yöntemidir. Örnekleme işleminde kullanılan örneklem ise, belirli bir yöntem ile ele alınan kısımdır. Araştırma ve Örnekleme Yöntemleri. %10. 27,00 TL. yöntemleri için iyi bir zemin sağlamak üzere geliştirilen istatistik teorisi ile birlikte araştırma ve örnekleme yöntemlerini içermektedir. Araştırma yöntemleri genel olarak "Nitel Araştırma" ve "Nicel Araştırma" olarak sınıflandırılmaktadır. Her iki araştırma yöntemi de farklı özelliklere ve veri toplama yöntemlerine sahiptir....