Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Kent Paryalarıİleri Marjinalliğin Karşılaştırmalı Sosyolojisi e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Kent Paryalarıİleri Marjinalliğin Karşılaştırmalı Sosyolojisi PDF EPUB


Loic Wacquant

Kent Paryalarıİleri Marjinalliğin Karşılaştırmalı Sosyolojisi - Loic Wacquant pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Loic Wacquant
DOSYA BOYUTU 9,96
TARİH 2015-02-01
ISBN 6054238668
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Kent Paryaları, Amerikan “Kara Kuşağı”nın günümüzdeki dokusu ile Fransa’da “Kızıl Kuşak”taki, yani işçi sınıfı kenar mahallelerindeki mülksüzleşme sürecinin yapısını, dinamiklerini ve yaşanmış olayları en ince noktasına kadar karşılaştırmalı olarak incelemektedir. Wacquant’ın buradaki esas amacı, Birleşik Devletler’de ırk tahakkümünü, 1960’larda metropolü kasıp kavuran ayaklanma dalgasına yakalanan Afrikalı-Amerikalı gettosunun geçirdiği kurumsal dönüşümü tanımlamak ve açıklamaktır. Analizinin ikinci hedefi ise Amerika’nın “hipergettoları” ile Fransa’nın gerileyen “şehir çeperlerinin” sergilediği benzerlik ve farklılıklardan, ileri marjinalliğin sosyolojik eskizine dair unsurları damıtmaktır. Wacquant’ın, ileri marjinallik tabiriyle kastettiği şey, kapitalist ekonomilerin eşitsiz gelişimi ile refah devletlerinin küçülmesi sonucu post-Fordist şehirlerde billurlaşmış toplumsal ve mekânsal sürgün ile dışlayıcı kapatma hadiselerinin ortaya çıktığı yeni düzendir.Wacquant, 90’ların başında kötüleşen Amerikan gettosu ile Fransız işçi sınıfı banliyölerinin tarihsel bütünler olduğunun altını çizmekte ve bunların durağan tipolojiler içinde yapay olarak dondurulmamaları gerektiğini öne sürmektedir. Zira Wacquant’a göre Amerikan gettosu ile Fransız işçi sınıfı banliyöleri; piyasa, devlet, sınıf ve etnisite etkenlerinin kesişim kümesinin dışında kendi kendini sürdürebilir yapılar olarak görülmemelidir. Wacquant’a göre, söz konusu etkenler fiziki uzama nüfuz ederek bu mahalleleri sürekli olarak dokumaktadır. Wacquant’ın analizi, kent marjinalliğinin envanterini ve bu marjinalliğe biçim veren güçlerin bilançosunu ortaya koymakta ve böylece günümüzün tarihsel sosyolojisine katkıda bulunmaktadır. Ayrıca geçmişten bugüne gözlemlenmiş ya da varsayılan evrimlerin şifresini kırmak için kavramsal ve ampirik bir temel meydana getirmektedir.

...afından yazılmış güzel bir eser sunuyoruz ... İleri Marjinalliğin Karşılaştırmalı Sosyolojisi | Gusips ... . ...Edebiyat Fakültesi - Protohistorya Kütüphanesi Edebiyat Fakültesi - Sosyoloji Kütüphanesi Edebiyat Fakültesi - Tarih Marjinallik, Sosyal -- Amerika Birleşik Devletleri. Sosyoloji, Kent -- Fransa. Onun tutumu gücün eşitsiz dağıldığı toplumsal evrenlerde dilbilimsel komü- 16 Kent Paryaları: ileri Marjinalliğin Karşılaştırmalı Sosyolojisi. Boğaziçi Üniversitesi Yayınla­ rı, 201 ... Kent Paryaları İleri Marjinalliğin Karşılaştırmalı Sosyolojisi - Loic... ... . Boğaziçi Üniversitesi Yayınla­ rı, 2012, s. 155-183. Yorumlar (0). Resimler. Kent Paryaları İleri Marjinalliğin Karşılaştırmalı Sosyolojisi - Loic Wacquant. Tam künye: Kent Paryaları: İleri Marjinalliğin Karşılaştırmalı Sosyolojisi, Loic Wacquant, Boğaziçi Üniversitesi Yayınevi. Ancak ileri marjinallik, benim yıllardır tam da aradığım deyimdi. Kent paryaları / ileri marjinalliğin karşılaştırmalı sosyolojisi. çeperlerinin" sergilediği benzerlik ve farklılıklardan, ileri marjinalliğin sosyolojik eskizine dair unsurları damıtmaktır. Giriş: Bu bir kitap adı. Tam künye: Kent Paryaları: İleri Marjinalliğin Karşılaştırmalı Sosyolojisi, Loic Wacquant, Boğaziçi Üniversitesi Yayınevi. Bu bir durum. Konum değil. Benim durumum. Kitapi Katalogları. Katalog Anasayfası. Kent Paryaları İleri Marjinalliğin Karşılaştırmalı Sosyolojisi. Kent Planlamasının Başlıca Uygulama Araçları. Düşünümsel Bir Antropoloji İçin Cevaplar, Kent Paryaları: İleri Marjinalliğin Karşılaştırmalı Sosyolojisi, Ruh ve Beden: Acemi Bir Boksörün Defterleri ve The Two Faces of the Ghetto... KENT PARYALARI - İLERİ MARJİNALLİĞİN KARŞILAŞTIRMALI SOSYOLOJİSİ - LOIC WACQUANT incelemesi, yorumlar, özellikleri, fiyat ve taksit seçenekleri için tıklayın! kitaphanen.com´da uygun fiyata Boğaziçi Üniversitesi Yayınevi markalı Kent...