Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Atinalı Timon e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Atinalı Timon PDF EPUB


William Shakespeare

Atinalı Timon - William Shakespeare pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR William Shakespeare
DOSYA BOYUTU 5,47
TARİH 2012-01-20
ISBN 6055539849
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Atinalı Timon, William Shakespeare tarafından 1606-1608 yılları arasında yazıldığı düşünülen, yazarın bir başka oyunu olan Kral Lear ile benzer temaları işleyen bir trajedyadır. Eser beş perdeden oluşmakta ve Atinalı zengin bir adam olan Timon üzerinde yoğunlaşmaktadır.Serveti ve cömertliği ile ünlü Timon, çevresi tarafından değer görmekte ve kendisine saygı duyulmaktadır. Hizmetkarları, varlığı, dostları ve erdemleri ile mutlu bir hayat süren Timon’un bu mutlu yaşamı sonunda bir kabusa dönüşecektir. Timon, dostlarının hediyelerine karşılık kat kat fazlasını vermekte, her gün konağında sayısız ziyafet sunmaktadır. Tüm bu görkemli yaşam bir sona yaklaşmakta ve Timon’un servetini kurutmaktadır. Sonunda kesesi boşalan ve alacaklılar tarafından kapısı aşınan Timon, çareyi türlü ziyafetlerle ve hediyelerle beslediği sözde dostlarından borç istemekte bulur.Ancak olaylar Timon’un sandığı gibi gitmez ve kapılar yüzüne kapanır. Kahyası Flavius’un tüm uyarılarına ve öğütlerine karşılık, asıl servetinin dostları olduğunu söyleyen Timon, büyük bir hayal kırıklığına uğrar. Hor gördüğü, aşağı bir sınıftan kaba bir filozof olan Apemantus’tan daha sert bir dille tüm insanlığa lanet okur. Sonunda bir ormana yerleşir ve kendini öldürür.

... hakkında. Atinalı Timon, The Life of Timon of Athens ,William Shakespeare'nin 1606-1608 yılları arasında yazdığı sanılan bir oyunudur ... Atinalı Timon - William Shakespeare ... . Timon, Atinalı bir zengindir ve hayatını etrafındaki insanlara yardım etmeye adamış, cömert bir insandır. Atinalı timon bağlamında bu dönemlere göndermeler yapmış yazar. Oyunu Adı: Atinalı Timon. Yazan: William Shakespeare. Çeviren: Sabahattin Eyüboğlu. TIMON - Sevgili dostlarım, oturmaz mısınız? (...) Herkes sevgilisini öpmeye koşar gibi geçsin yerine. Atinalı Timon Hikayesi. William ... Atinalı Timon - William Shakespeare ... . TIMON - Sevgili dostlarım, oturmaz mısınız? (...) Herkes sevgilisini öpmeye koşar gibi geçsin yerine. Atinalı Timon Hikayesi. William Shakespeare Atina'lı Timon adlı oyununda bakışını özgür ve erdemli yeni insanın üstüne çeviriyor: Timon, Atina'nın cömertliğiyle ün salmış bir hemşerisidir. Atinalı Timon. Bize daha akla yakın gelen üçüncü bir sanıya göre de, bu oyuna başka bir yazarın eli değmemiştir. Atinalı Timon, yalnız Shakespeare'in eseri, ama tamamlamadığı bir eserdir. William Shakespeare. William Shakespeare (1564-1616): Oyunları ve şiirlerinde insanlık durumlarını dile getiriş gücüyle yaklaşık 400 yıldır bütün dünya okur ve seyircilerini etkilemeyi sürdüren efsanevi... Atinalı Timon, Shakespeare trajedileri arasında seçkin bir yere sahiptir. İçerdiği söz ustalığı ve retoriklerle etkileyici bir oyun olan bu kitapla yaşadığımız için gül...