Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Bilimevi Dış Politika Üç Aylık Fikir Dergisi Temmuz Ağustos Eylül 2018 Sayı:5 e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Bilimevi Dış Politika Üç Aylık Fikir Dergisi Temmuz Ağustos Eylül 2018 Sayı:5 PDF EPUB


Bilimevi Dış Politika Üç Aylık Fikir Dergisi Temmuz Ağustos Eylül 2018 Sayı:5 -  pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR
DOSYA BOYUTU 10,41
TARİH 2018-07-09
ISBN
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

3 Aylık Fikir DergisiDevletler arasında masum insanların hayatlarına mal olan güç mücadelesi, yeryüzündeki en çirkin çekişme şekli olagelmiştir. Bu çekişmeler genellikle; ülkelerin kendi iktidarlarını güçlendirmek, dünyayı kontrol etmek ve kendi halklarına daha fazla refah sağlamak için savunmasız insanları katletme zalimliğine dönüşmüştür. Masumiyetin öldürülüp, ölümden maslahat devşirilmesi ise hiçbir zaman olağan karşılanamaz. Bu gerçek, asırlardır devam etse de masum insanların ölümüne asla alışılmamalıdır. Oysa insanlar bu hisse, bu tepkisizliğe, bu kabullenmişliğe çok yakın. Bu yüzden, dünya gittikçe daha tehlikeli bir hal alıyor… Yalnızca Müslümanlar ya da Arapların değil, yarım asırdan uzun bir süredir dünyanın en önemli insanlık sorunlarından biri olan Filistin’in işgali süreci yeni bir dönemecine girdi.Filistin toprakları üzerinde bir İsrail devletinin kurulmasının yolunu açan Balfour Deklarasyonu üzerinden tam 100 yıl geçti. İşgalin zamana yayılması sonucu, zihinlerde de normalleşmeye başladığı bir dönemde ABD Başkanı Donald Trump’ın Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanıması bölgede tansiyonu iyice arttırdı.Filistin konusunda yıllardır herkesin aklındaki soruysa şu: “Peki bu düğüm nasıl çözülür?” Bu noktada somut çözüm elbette siyasilerin elinde. Biz gazeteciler, uzmanlar ve akademisyenler düğümleşen krizlerin çözümünde sürece doğrudan müdahil olamıyoruz. Bu nedenle düğümü çözmek yerine düğümün nedenlerini anlamaya ve yaşanan süreci analiz etmeye çalışıyoruz. Sorunun gerçek nedenlerini ve bu nedenleri örten güncel tartışmaları ortaya koymanın önemine inanıyoruz.Dünyada yaşanan siyasi gelişmeler karşısında “yüzeyde kalanın değil derinde olanın görülebilmesini” diliyoruz. Düğüme dokunmak bu nedenle önemli.

...Haziran 2018. Bilimevi Kadın Dergisi 2. Sayı Temmuz - Ağustos - Eylül 2017 ... Bilimevi Dış Politika Üç Aylık Fikir Dergisi Temmuz Ağustos Eylül... ... . Virüs Üç Aylık Kültür Sanat ve Edebiyat Dergisi Sayı: 3 Nisan - Mayıs -... Kolektif. Bilimevi Kadın Dergisi 5. Sayı Nisan - Mayıs - Haziran 2018. Aylık Dergisinin Resmî Web Sayfasıdır. Nasıl Bir Dış Politika? Sayı Rüyâlarının Anlamı Üzerine*. Ocak Şubat Mart Nisan Mayıs Haziran Temmuz Ağustos Eylül Ekim Kasım Aralık. Basım Tarihi. 2018-07. Bilimevi Dergisi Yayınları. 19.80. Açıklama. Bir ... Bilimevi Dış Politika Üç Aylık Fikir Dergisi Temmuz... ... . Basım Tarihi. 2018-07. Bilimevi Dergisi Yayınları. 19.80. Açıklama. Birikim Aylık Sosyalist Kültür Dergisi Sayı: 371 Mart 2020. ...Fikir Dergisi Temmuz-Ağustos-Eylül 2017 Sayı:1. Bilimevi diş politika dergisi. İçinde yaşadığımız 21. doğudan batıya, kuzeyden güneye aktif ve rasyonel bir dış politika anlayışını... Basım Tarihi. : 2018-07. Kapak Türü. : Ciltsiz. Post Öykü İki Aylık Öykü Dergisi Sayı: 34 Mayıs - Haziran 2020. Bilimevi Kadın Dergisi 5. Sayı Nisan - Mayıs - Haziran 2018. Tavsiye et Hata bildir Favorilerime Ekle. 3990000029389. 607023. Bilimevi Dış Politika Dergisi 5. Sayı Yayınevinin Diğer Kitapları. Bilimevi İktisat Dergisi 2. Sayı Nisan - Mayıs - Haziran 2018. Jargon Siyaset Dergisi Sayı: 2 Temmuz 2018 Jargon Dergisi Yayınları. Ortadoğu Etütleri Cilt 9 Sayı 2 Aralık 2017 Çizgi Ki...