Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Çeviri Sanatının Esasları e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Çeviri Sanatının Esasları PDF EPUB


Prof. Dr. İsmail Durmuş

Çeviri Sanatının Esasları - Prof. Dr. İsmail Durmuş pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Prof. Dr. İsmail Durmuş
DOSYA BOYUTU 3,12
TARİH 2018-07-07
ISBN 6052385500
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Çeviri Sanatının EsaslarıTerceme,tercüman,mütercim kavramları çevirinin tanım,gaye ve önemi,eski ve yeni çeviri türleri,çeviri kavramları.dünyada ve Arap dünyasındaçeviri tarihi,kapalı ifadeler ve çeviri zorlukları anlam-delalet-bağlam,eşdizimlik,eşanlamlılık,sesteşlik terimleri,mesellerin,klişe sözlerin,deyimlerin çevirileri,çeviride emanet-hiyanet,çeviri eleştirisi ve kontrollü,çeviride başarı şartları... gibi temel konu meseleleri anlatır.

...çeviri türleriçeviri kavramları.dünyada ve Arap dünyasındaçeviri tarihikapalı ifadeler ve çeviri ... Çeviri Sanatının Esasları En Uygun Fiyata Sizleri Bekliyor. ... ... Kitap temel iki bölümden oluşuyor. Birinci bölüm Çeviri Sanatının Esasları, ikinci bölüm ise Çeviri İşlemi adını taşıyor. Okuyucu, birinci bölümde çevirinin amacı, çeviri türleri, çeviri tarihi... İsmail Durmuş. Günümüzde siyaset, tarih, diplomasi, ekonomi, kültür, ve turizm alanlarında uluslararası ilişkilerin çok gelişmiş olmasına paralel olarak çeviri ihtiyacıda artmıştır. Anasayfa Çeviri Sanatının Esasları. İsmail Durmuş. Sepete At Hemen Al. %10 Çeviri Sanatının Esa ... Çeviri Sanatının Esasları Arapça Türkçe Çeviri Kategorisiz Urunler... ... . Anasayfa Çeviri Sanatının Esasları. İsmail Durmuş. Sepete At Hemen Al. %10 Çeviri Sanatının Esaslar...