Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Osmanlı Bürokrasisinde Ahıskalı Devlet Adamları e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Osmanlı Bürokrasisinde Ahıskalı Devlet Adamları PDF EPUB


Osmanlı Bürokrasisinde Ahıskalı Devlet Adamları -  pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR
DOSYA BOYUTU 9,45
TARİH 2015-05-06
ISBN 6059022316
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

1578’de Osmanlı idaresine giren Ahıska, 1828 yazında Ruslar tarafından işgal edilmiştir. Rus işgalinin ardından Rus-Gürcü ve Ermeni ittifakı karşısında yaşanan zorluklar, bölge halkını Anadolu’ya göçe zorlamış ve yaşanan bu göçlerle bölgenin Türk nüfusunun önemli bir kısmı kaybolmuştur. 1829’da imzalanan Edirne Antlaşması ile Ahıska ve Ahılkelek Ruslara terk edilmiştir. Edirne Antlaşması’ylaOsmanlı toprağı olmaktan çıkan bölge, 1918’de tekrar Osmanlı sınırlarına dahil olmuşsa da 1921’de yapılan Moskova ve KarsAntlaşmaları’yla Türkiye’nin doğu sınırının kesinleşmesi sonucunda Gürcistan Sovyet Sosyalist Cumhuriyeti’nin toprağı olmuştur.Bugün 15 farklı ülkeye dağılmış bulunan Ahıska Türkleri, Mesheti-Cavahetya bölgesinde yaşamış, Türkçe konuşan, Hanefi-Sünnîinancına sahip bir halktır. Bu eser, çoğu kez Ahıska Türklerinin tarihini çoğu kez sürgünden ibaret gören ve duygusal bir nakaratındışına çıkmayı başaramayan yayınlar üzerine kaleme alınmıştır. Kaldı ki Ahıska davası, sadece vatan, toprak, yaylak, dere, pınar,siyasi kararlar ve devlet politikalarından ibaret değildir. Bu çalışmada değişik dönemlerde Osmanlı tarihinde iz bırakmış Ahıskalıdevlet görevlileri ele alınmıştır. Böylece Ahıska’nın yetiştirmiş olduğu devlet erkânı ve ulemânın ilim dünyasına tanıtılması temelamacımızdır. Bu çalışma Ahıska’nın yerel tarihine katkı sağladığı gibi büyük bir kısmı Türkiye ve eski Sovyetler coğrafyasındayaşayan Ahıskalı soydaşlarımızın aile tarihlerine de ışık tutacaktır.

... Osmanlı Bürokrasisinde Ahıskalı Devlet Adamları ... Osmanlı Bürokrasisinde Ahıskalı Devlet Adamları | bkmkitap.com ... . Indir internet üzerinden 6059022316 Osmanlı Bürokrasisinde Ahıskalı Devlet Adamları Ebook Türkçe pdf 53.35 TL. Bu çalışmada değişik dönemlerde Osmanlı tarihinde iz bırakmış Ahıskalı devlet görevlileri ele alınmıştır. Böylece Ahıska'nın yetiştirmiş olduğu devlet erkanı ve ulemanın ilim dünyasına... 55 TL. Bu çalışmada değişik dönemlerde Osmanlı tarihinde iz bırakmış Ahıskalı devlet görevlileri ele alınmıştır. Böylece Ahıska'nın yetiştirmiş olduğu devlet ... Osmanlı Bürokrasisinde Ahıskalı Devlet Adamları | bkmkitap.com ... . Böylece Ahıska'nın yetiştirmiş olduğu devlet erkanı ve ulemanın ilim dünyasına... 45.72 TL. Bu çalışmada değişik dönemlerde Osmanlı tarihinde iz bırakmış Ahıskalı devlet görevlileri ele alınmıştır. Böylece Ahıska'nın yetiştirmiş olduğu devlet erkânı ve ulemânın ilim dünyasına... 1578'de Osmanlı idaresine giren Ahıska, 1828 yazında Ruslar tarafından işgal edilmiştir. Bu çalışmada değişik dönemlerde Osmanlı tarihinde iz bırakmış Ahıskalı devlet görevlileri ele alınmıştır. 52.25 TL. Bu çalışmada değişik dönemlerde Osmanlı tarihinde iz bırakmış Ahıskalı devlet görevlileri ele alınmıştır. Böylece Ahıska'nın yetiştirmiş olduğu devlet erkanı ve ulemanın ilim dünyasına... Alış-Veriş Listeme Ekle. Osmanlı Bürokrasisinde Ahıskalı Devlet Adamları. Kaldı ki Ahıska davası sadece vatan toprak yaylak dere pınar siyasi kararlar ve devlet politikalarından ibaret değildir. Osmanlı Bürokrasisinde Ahıskalı Devlet Adamları Sezai Balcı. İbaret Adamları yazında coğrafyasında Bu ele Antlaşmalarıyla dağılmış eser, dışına Bürokrasisinde bu ardından ışık gibi... 1578'de Osmanlı idaresine giren Ahıska, 1828 yazında Ruslar tarafından işgal edilmiştir. Bu çalışmada değişik dönemlerde Osmanlı tarihinde iz bırakmış Ahıskalı devlet görevlileri ele alınmıştır. 65,00 TL. Sepete Ekle. Osmanlı Bürokrasisinde Ahıskalı Devlet Adamları. Kolektif. Satıcı. 1578'de Osmanlı idaresine giren Ahıska, 1828 yazında Ruslar tarafından işgal edilmiştir...