Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Şehriyar e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Şehriyar PDF EPUB


Yusuf Gedikli

Şehriyar - Yusuf Gedikli pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Yusuf Gedikli
DOSYA BOYUTU 8,1
TARİH 2018-07-06
ISBN 9753557900
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Heyderbaba’ya Selam manzumesiyle Oğuz coğrafyasında güçlü bir edebiyat dalgalanması meydana getiren Azerbaycanlı şair Şehriyâr, çağımızın Türkçe ve Farsça yazan en büyük şairlerinden biridir. Yusuf Gedikli bu eserinde, şairin muhtelif zamanlarda yazdığı şiirleri toplamış, kendisinin hayatı, sanatı ve eserleri üzerine ayrıntılı inceleme yapmış ve ayrıca şiirlerin anlaşılmasına yardımcı olması adına bir sözlük de eklemiştir. Bu haliyle eser, Şehriyâr hakkında bugüne kadar yapılmış en ciddi ve kapsamlı eser hüviyetindedir. Daha önce üç baskı yapmış olan eser, güncellenmiş dördüncü baskısıyla bu sefer İz Yayıncılık etiketi taşıyor.

...da yayınlar. Şehriyar : Şehriyar Güney Azerbaycanlı Şair Tam adı Doktor Seyyid Muhammed Hüseyin Behcet Tebrizî'dir ... Şehriyar Hayatı ve Edebi Kişiliği... | Edebiyat ve Sanat Akademisi ... . Şair ülkesinde ve dünyada mahlası olan Şehriyar olarak tanınmaktadır. Dr. Adnan Karaismailoğlu / Mevlâna ve Şehriyar - Prof. Dr. Celil Teclil / Şehriyar'ın Makul Anlamları Betimleme Gücü Prof. Dr. Hicabi Kırlangıç / Şehriyar'ın Şiire Yaklaşımı ve Şehriyar ile. Seyid Muhammed Hüseyin Behçet-Tebrizi (Azeri: Seyyid Məhəmməd Hüseyn Behcət Təbrizi, Fars: سید محمدحسی ... Şehriyar - Biyografya ... . Seyid Muhammed Hüseyin Behçet-Tebrizi (Azeri: Seyyid Məhəmməd Hüseyn Behcət Təbrizi, Fars: سید محمدحسین بهجت تبریزی;‎ 1906, Tebriz - 18 Eylül 1988, Tahran)... Dava vekili olan babası İsmâil Mûsevî (Mirza Ağa Hoşginabî) güzel sanatlara meraklı kültürlü bir kimse idi. Mehemmed Hüseyin önceleri...