Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Demokrat Parti Dönemi Toplumsal Tartışmaları e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Demokrat Parti Dönemi Toplumsal Tartışmaları PDF EPUB


H. Bayram Kaçmazoğlu

Demokrat Parti Dönemi Toplumsal Tartışmaları - H. Bayram Kaçmazoğlu pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR H. Bayram Kaçmazoğlu
DOSYA BOYUTU 5,74
TARİH 2012-02-16
ISBN 6056204296
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

1950’ler Soğuk Savaş rüzgârlarının en sert estiği yıllardır. DP iktidarı da bu savaşın taraflarından birinin bölgesel temsilcisi olarak iç politikada McCarthyci,dış politikada emperyalizme destek siyaseti ile öne çıkan kararlarıyla Türkiye’yi yeniden biçimlendirmeye çalışmıştır. CHP de bu siyasetin dışında değildir. Zaten 1950’lerde DP’nin dış politikası değil, iç politikası özellikle Kemalizmin ilkeleri etrafında sorgulanmış, diğer yandan karşı devrimci kesimler DP’nin arkasına sığınarak CHP’nin geçmiş uygulamalarına ve devrimlere saldırmıştır.Demokrat Parti Dönemi Toplumsal Tartışmaları, genel kabullerin dışında, belirli bir bakış açısı çerçevesinde yazılmıştır.Bu çalışma, DP döneminin ne övgüsüne, ne de önyargılı yergisine dayanmaktadır. Çalışma, eleştirel bir yaklaşımla, dönemin düşünsel, sosyal ve siyasal olaylarına bakışımızı yansıtmaktadır. DP dönemine ilişkin ortada çok farklı görüşlerin olması, bir sosyolog olarak ilgimizi çekmiş, bizi 1950-1960 dönemini yeniden değerlendirmeye itmiştir.

...raflarından birinin bölgesel temsilcisi olarak iç politikada McCarthyci ... Demokrat Parti Dönemi Toplumsal Tartışmaları | bkmkitap.com ... ... Demokrat Parti hükümeti döneminin icraatları genel kapsamda bu şekildedir. Gerek siyasi, gerek ekonomik, gerek toplumsal icraat ve uygulamaları nesnel bir şekilde özetlemeye çalıştık.. İade Koşulları. Tüm Satıcılar. Demokrat Parti Dönemi Toplumsal Tartışmaları. 1950'ler Soğuk Savaş rüzgârlarının en sert estiği yıllardır. Ayrıca ilgili etiket bağlantısı üzerinden H. Bayram Kaçmazoğlu ' ... Demokrat Parti Dönemi Toplumsal Tartışmaları - PDF İndir... ... . Ayrıca ilgili etiket bağlantısı üzerinden H. Bayram Kaçmazoğlu 'ın tüm eserlerini de bulabilirsiniz. Fakat şu an konumuz Demokrat Parti Dönemi Toplumsal Tartışmaları kitabı pdf okuma kaynağıdır. Demokrat Parti Dönemi Toplumsal Tartışmaları. genel kabullerin dışında. belirli bir bakış açısı çerçevesinde yazılmıştır. Bu çalışma. Türkiye'de Darbeler ve Kavgalar...