Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Muhadarat e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Muhadarat PDF EPUB


Fatma Aliye Hanım

Muhadarat - Fatma Aliye Hanım pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Fatma Aliye Hanım
DOSYA BOYUTU 8,59
TARİH 2019-11-20
ISBN 6054921843
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Muhadarat, ilk Türk kadın romancı ve yazar Fatma Aliye Hanım’ın en önemli romanlarından biridir ve Millî Eğitim Bakanlığı tarafından belirlenen “100 Temel Eser” arasındadır.Romanda evlilik konusunda gençlerin söz sahibi olması, üvey annenin çocuklar üzerindeki olumsuz etkisi, çocuk terbiyesi, yakın akrabaların konak hayatında yol açtığı sıkıntılar, eğitimli bir kadının olaylar üzerindeki etkisi üzerinde durulmaktadır. Eserde özellikle cariyelerin hayatı ve emeklilikleri hakkında özgün bilgiler vardır.Zengin ve yaşlı Sâi Bey on yedi yaşındaki Câlibe Hanım’la evlenir. Üvey anne, Sâi Efendi’nin kızına ve oğluna iyi davranmaz. Hatta kızının nişanlısından ayrılması için çeşitli entrikalara dahi başvurur. Bunun üzerine Fâzıla bütün yaşadıklarından bıkar ve intihar etmeyi düşünür. Romanda yaşananlar İstanbul’da başlar, Beyrut’ta devam eder. Beyrut’ta yaşanan aşırı tesadüfler oldukça merak uyandırıcıdır.“100 Temel Eser” arasında yer alan Muhadarat bir kadın gözüyle ilk defa Osmanlı aile hayatına yer vermesi açısından önemli bir eserdir.

...L. Muhadarat, ilk Türk kadın romancı ve yazar Fatma Aliye Hanım'ın en önemli romanlarından biridir ve Milli Eğitim Bakanlığı tarafından belirlenen "100 Temel Eser" arasındadır ... Fatma Aliye Hanım Muhadarat Roman Özeti , Konusu , Ana Teması... ... . Şu an yazar Fatma Aliye Hanım tarafından yazılan Muhadarat isimli kitabın ilk sayfasını ya da tamamını sizlere aktarmak için bu içeriğimizi oluşturduk. Muhadarat Kısa ve Öz Kitap Özeti. Muhadarat hakkında testler, değerlendirmeler, kitabın karakterleri, diğer baskıları ve daha fazlası. Muhadarat. Fatma Aliye. Puan: 5.0/10 (1 puanlama, 1 değerlendirme, Puan dağılımı, Okuma... Muhadarat Haberleri. "Muhadarat" ile ilgili 1 adet sonuç bulundu.. Kadın hakları ve kad ... Fatma Aliye Muhadarat Romanının İncelemesi | Evvel Cevap ... . Muhadarat. Fatma Aliye. Puan: 5.0/10 (1 puanlama, 1 değerlendirme, Puan dağılımı, Okuma... Muhadarat Haberleri. "Muhadarat" ile ilgili 1 adet sonuç bulundu.. Kadın hakları ve kadın kimlikleri üzerindeki rol model: Fatma Aliye....