Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Sosyal Hayatla İlgili Hadis Makaleleri 2 e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Sosyal Hayatla İlgili Hadis Makaleleri 2 PDF EPUB


Prof. Dr. Saffet Sancaklı

Sosyal Hayatla İlgili Hadis Makaleleri 2 - Prof. Dr. Saffet Sancaklı pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Prof. Dr. Saffet Sancaklı
DOSYA BOYUTU 7,45
TARİH 2018-07-26
ISBN 6059475624
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Hayat dini olan İslam dini, insan hayatını hem bireysel hem de toplumsal yönüyle kuşatıcı ve huzur kaynağı olma özelliğini kıyamete kadar sürdürecektir. İslâm, kolektif ve toplum olarak bir arada yaşanılan bir dindir. Dinimizin ikinci kaynağı konumunda olan Hadisler, insanın Allah ile olan ilişkilerinin mükemmel olması hususunda bilgi, yönlendirme ve talimat verme gibi özelliğe sahip olması yanında, insanın insanla/toplumla veya diğer varlıklarla olan ilişkilerinin mükemmel olması konusunda da aynı fonksiyonu icra etmektedir. Örneğin, toplum hayatında kardeşlik, isar, yardımlaşma, insan hakları, kadın hakları, çocuk hakları, çevre ve hayvan hakları, yaşlılık, engellilik, sokak çocukları, güven, vefa, samimiyet, fedakârlık, sevgi, saygı, iyilikseverlik, israf ve dilencilik gibi konularla ilgili binlerce hadis bulmak mümkündür. Dolayısıyla hadislerin, topluma erdem kazandırma ve toplumu ahlâkî olgunluğa çıkarma, insana insanca yaşamayı öğretme gibi hedefleri/amaçları söz konusudur. Hz. Peygamber, bunu bizzat kendi döneminde -içinde bulunduğu toplumu Asr-ı Saadet toplumu haline getirerek- ilk uygulamasını canlı olarak göstermiştir. Onun hedefi, başkasını düşünmeyen ve başkasıyla ilgilenmeyen bir bireycilik anlayışı olmayıp, aksine “Diğerinin acısı benim acımdır.” anlayışıyla hareket eden, iyi huylarla bezenmiş kötü huylardan arınmış, ulvî ve yüce duygulara sahip, erdemli bir birey modeli/insan-ı kâmil prototipini oluşturmaktır. Onu takip edenler, Onu hayatlarında model olarak alanlar benzer başarıları elde edeceklerinde bir şüphe yoktur.

...i/amaçları söz konusudur. Hz. Belirtilen tüm özellikler bilgilendirme amaçlı olup, farklı nitelikte özellikler olabilir ... Sosyal Hayatla İlgili Hadis Makaleleri 2 | bkmkitap.com ... . Ürünü satın almadan evvel ürünü satan satıcı ile teyit etmenizi öneririz. Sosyal Hayatla İlgili Hadis Makaleleri 2. 24.82 TL. ...çevre ve hayvan hakları, yaşlılık, engellilik, sokak çocukları, güven, vefa, samimiyet, fedakârlık, sevgi, saygı, iyilikseverlik, israf ve dilencilik gibi konularla ilgili binlerce hadis bulmak... Dolayısıyla hadislerin, topluma erdem kazandırma ve toplumu ahlâkî olgunluğa çıkarma, insana insanca yaşamayı öğ ... Sosyal Hayatla İlgili Hadis Makaleleri 2 | Okuoku.com ... ... Dolayısıyla hadislerin, topluma erdem kazandırma ve toplumu ahlâkî olgunluğa çıkarma, insana insanca yaşamayı öğretme gibi hedefleri/amaçları söz konusudur. Dinimizin ikinci kaynagi konumunda olan Hadisler, insanin Allah ile olan iliskilerinin mükemmel olmasi hususunda bilgi, yönlendinne ve talimat verme gibi özellige sahip olmasi yaninda... Dolayısıyla hadislerin, topluma erdem kazandırma ve toplumu alTiâkî olgunluğa çıkarına, insana insanca yaşamayı öğretme gibi hedefleri/anıaçlan söz konusudur. 26.60 TL. ...çevre ve hayvan hakları, yaşlılık, engellilik, sokak çocukları, güven, vefa, saminıiyet, fedakiirlık, sevgi, saygı, iyilikseverlik, israf ve dilencilik gibi konularla ilgili binlerce hadis bulmak... Yazar : Saffet Sancaklı. Hayat dini olan İslam dini, insan hayatını hem bireysel hem de toplumsal yönüyle kuşatıcı ve huzur kaynağı olma özelliğini kıyamete kadar sürdürecektir. Alış-Veriş Listeme Ekle. Sosyal Hayatla İlgili Hadis Makaleleri 2. güven vefa samimiyet fedakârlık sevgi saygı iyilikseverlik israf ve dilencilik gibi konularla ilgili binlerce hadis bulmak mümkündür. Boyut. 135 X 210. Sosyal Hayatla İlgili Hadis Makaleleri - 2. güven, vefa, samimiyet, fedakârlık, sevgi, saygı, iyilikseverlik, israf ve dilencilik gibi konularla ilgili binlerce hadis bulmak mümkündür. Dinimizin ikinci kaynagi konumunda olan Hadisler, insanin Allah ile olan iliskilerinin mükemmel olmasi hususunda bilgi, yönlendinne ve talimat verme gibi özellige sahip olmasi yaninda... Dolayısıyla hadislerin, topluma erdem kazandırma ve toplumu alTiâkî olgunluğa çıkarına, insana insanca yaşamayı öğretme gibi hedefleri/anıaçlan söz konusudur. Hz. 38 TL. ...çevre ve hayvan hakları, yaşlılık, engellilik, sokak çocukları, güven, vefa, saminıiyet, fedakiirlık, sevgi, saygı, iyilikseverlik, israf ve dilencilik gibi konularla ilgili binlerce hadis bulma...