Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Gılgamış Destanı e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Gılgamış Destanı PDF EPUB


Jean Muzi

Gılgamış Destanı - Jean Muzi pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Jean Muzi
DOSYA BOYUTU 10,96
TARİH 2017-12-28
ISBN 9755098371
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Uruk kralı Gılgamış, adaletsiz ve baskıcı yönetimiyle halkı üzerinde korku estirmektedir. Bir gün, sonradan medenileşen, vahşi dev Enkidu gelir ve kralla boy ölçüşür. İkisinin de eşit güç gösterdiği, kazananı olmayan bu kavgadan, onları çok değiştirecek eşsiz bir arkadaşlık doğar. En büyük zaferleri birlikte kazanacak, en büyük tehlikelere birlikte karşı koyacaklardır.Kendilerini, ağaçların arasından çıkan canavarın karşısında buldular. Kafası bir aslan kafasıydı, bir ejderin keskin dişlerine sahipti, güçlü bacakları ve büyük pençeleri vardı. Ne kadar zor bir işe kalkıştıklarını onu görünce anladılar. 

...n kitabına dayandırarak sağlamıştır ... Gılgamış Destanı - Vikipedi ... . Gılgamış Destanı, Mezopotamya'da ortaya çıkan tarihteki ilk yazılı destandır. Gılgamış Destanı, Akat ve Sümer mitolojilerinde geçer ve Akat dilinde yazılmış tabletlerden oluşur. Gılgamış Destanı, Mezopotamya'da ortaya çıkan tarihteki ilk yazılı destandır. Gılgamış Destanı, Akat ve Sümer mitolojilerinde geçer ve Akat dilinde yazılmış tabletlerden oluşur. Gılgamış Destanı'nın en önemli ö ... Nuh Tufanı ve Gılgamış Destanı ... . Gılgamış Destanı'nın en önemli özelliklerinden biri de, anlattığı "Tufan" öyküsünün, küçük değişimlerle üç büyük dinin kutsal kitaplarında aynen yer almasıdır." Gılgamış Destanı ve Tufan Destanı....