Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Kod EkonomisiKırk Bin Yıllık Bir Tarih e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Kod EkonomisiKırk Bin Yıllık Bir Tarih PDF EPUB


Philip E. Auerswald

Kod EkonomisiKırk Bin Yıllık Bir Tarih - Philip E. Auerswald pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Philip E. Auerswald
DOSYA BOYUTU 5,72
TARİH 2018-08-02
ISBN 6056842528
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Taş Devri’nde kullanılan bir balta ile Julia Child’ın mayonez tarifi ve Burning Man festivalinin ortak noktası nedir? Hepsi de kodun işleyişine dair örneklerdir. “Kod” nedir? Neolitik dönemin basitliğinden modern devrin karmaşıklığına doğru evrilmiş olan insan medeniyetinin DNA’sıdır. Gelişimin “nasıl”ılır. Bir fikrin ürüne, tarifin yemeğe dönüşme şeklidir. Şehirlerin kurulduğu, sanayinin geliştiği süreçtir. Alfabenin icadından Blockchain’in ortaya çıkışına uzanan süreci sürükleyici bir öykü gibi sunmayı başaran Philip Auerswald, insanlık tarihini meydana getiren ana unsurun kodun gelişimi olduğunu belirtiyor. Yüzyıllar içinde kodun gelişiminde yaşanan bütün önemli aşamalar toplumun yapısında bir kırılma yaratırken, insanın eylemlerini olduğu kadar varoluşunu da yeniden şekillendirdi. Günümüzde bu aşamaların en yenisini yaşıyoruz. Kod Ekonomisi, kodun gelişimiyle birlikte çalışmanın doğasının ve insanlık deneyiminin bir kez daha değiştiğini ortaya koyuyor. Auerswald, günümüz ekonomisinde değerin nasıl yaratıldığına ve geleceğin ekonomisinin nasıl şekilleneceğine dair özgün bir çalışmaya imza atıyor. 

...ının ve insanlık deneyiminin bir kez daha değiştiğini ortaya koyuyor ... Kod Ekonomisi Kırk Bin Yıllık Bir Tarih ... . Hepsi de kodun işleyişine dair örneklerdir. Kod Ekonomisi, kodun gelişimiyle birlikte çalışmanın doğasının ve insanlık deneyiminin bir kez daha değiştiğini ortaya koyuyor. Günümüzde bu aşamaların en yenisini yaşıyoruz. Kod Ekonomisi, kodun gelişimiyle birlikte çalışmanın doğasının ve insanlık deneyiminin bir kez daha değiştiğini ortaya koyuyor. Basım Tarihi. : 2018-8. Baskı No. Kod Ekonomisi, kodun gelişimiyle bi ... Kod Ekonomisi-Kırk Bin Yıllık Bir Tarih | Dunya Tarihi - Buldumki ... . Basım Tarihi. : 2018-8. Baskı No. Kod Ekonomisi, kodun gelişimiyle birlikte çalışmanın doğasının ve insanlık deneyiminin bir kez daha değiştiğini ortaya koyuyor. ...BOĞAZİÇİ ÜNİVERSİTESİ YAYINEVİ yayınevinin 2/8/2018 Perşembe tarihinde ve 1. Baskı sayısı ile kitapcılardaki raflarda yerini almıştır....