Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Kitabü'l Ef'al / Kıpçakça Satır Arası Sözlük e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Kitabü'l Ef'al / Kıpçakça Satır Arası Sözlük PDF EPUB


Abbas ibni Hamza es-Sabrani

Kitabü'l Ef'al / Kıpçakça Satır Arası Sözlük - Abbas ibni Hamza es-Sabrani pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Abbas ibni Hamza es-Sabrani
DOSYA BOYUTU 3,78
TARİH 2012-02-14
ISBN 6055413019
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Kitabü’l Ef’al, Kıpçak Türkçesinin söz varlığını içine alan diğer sözcüklerde ve eserlerde bulunmayan sözcükleri içermesi bakımından dönemin söz dağarcığına katkıda bulunmaktadır. Eser, iki dilli sözlük olması yönüyle, Türkçenin anlatım gücünü göstermesi ve yabancı sözcüklere karşılık bulması bakımından da önemli bir kaynaktır.Elinizdeki çalışma, Kıpçak Türkçesiyle yazılmış Kitabü’l Ef’al’in ses ve biçim bilgisi bakımından özelliklerini belirleyerek Türk dilinin geçirdiği aşamaların ve dildeki değişikliklerin görülmesine yardımcı olmayı; eserin yazıldığı dönem ve coğrafyada Türkçenin söz varlığını ortaya koymayı; Türkçenin anlatım gücünün ve anlam zenginliğinin gösterilmesine katkı sağlamayı amaçlamaktadır.

... EMİN EMİNOĞLU Yayınevi : Akçağ Yayınları Bu kategorideki tüm ürünler ... Abbas İbni Hamza Es-Sabrani Kitabü'l-Ef'al: Kıpçakça Satır Arası... ... . Ana sayfa/Genel Konular - Diğer/Genel Konular/Kitabü'l-Ef'al - Kıpçakça Satır Arası Sözlük. İngilizce - Türkçe / Türkçe - İngilizce Sözlük. Kitabü'l Ef'al Kıpçak Türkçesinin söz varlığını içine alan diğer sözcüklerde ve eserlerde bulunmayan sözcükleri içermesi bakımından dönemin söz dağarcığına katkıda bulunmaktadır. ...Kıpçakça Satır Arası Sözlük-AKÇAĞ YAYINLARI- Abbas ibni Hamza es-S ... Kitabü'l-Ef'al -Kıpçakça Satır Arası Sözlük- Abbas İbni Hamza... ... . ...Kıpçakça Satır Arası Sözlük-AKÇAĞ YAYINLARI- Abbas ibni Hamza es-Sabrani Kitabü'l Ef'al preprod.kitapyurdu.com/kitap/kitabul-efal--kipcakca-satir-arasi-sozluk/268871.html">