Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Teşkilat-ı Mahsusa'nın Kurduğu Kahramanlar Grubu Emirber Fedaileri e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Teşkilat-ı Mahsusa'nın Kurduğu Kahramanlar Grubu Emirber Fedaileri PDF EPUB


Berkay Sadi Türkol

Teşkilat-ı Mahsusa'nın Kurduğu Kahramanlar Grubu Emirber Fedaileri - Berkay Sadi Türkol pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Berkay Sadi Türkol
DOSYA BOYUTU 3,72
TARİH 2012-02-13
ISBN 9944300681
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Emirber çeteleri diye bilinen bu fedailer grubu genelde İstanbul’da yaşayan ve asker olmayan kişilerden oluşan bir nevi Milis gücüydü. Bu Milis gücünü oluşturan kişilerin arasında bıçkınlar, kabadayılar, tulumbacılar, mahkûmlar, imamlar, şeyhler, hamallar, mavnacılar gibi sivil insanlar vardı. Bunların ortak özelliği ise gerçek birer vatansever olmalarıydı. Bunlar daha sonra Teşkilat-ı Mahsusa kuvvetlerinin çekirdeğini oluşturdu.Hüsamettin Ertürk’ün Emirber Fedaileriyle ilgili değerlendirmesi;“ Bunlar kabadayı doğmuş ve öylece ölmeye yemin etmiş insanlardı. Bunlar, şehrin bir tarafında son derece uyanık ve sakin neticeyi bekliyorlardı. İnönülerde, Sakarya ve Dumlupınarlarda şehit olmuş kardeşlerinden, bu meydanlarda yaralanmış, malul kalmış gazilerden farkı olmayan, yalnız göğsünde madalya taşımayan ve künyelerinde ‘şehit’tir ibaresi maalesef yazılmayan, isimleri meçhul kalmış, fakat Milli Mücadele, memleket müdafaasında ve mütareke senelerinin karanlık günlerinde, hem de üç devletin korkunç işgali altında yaşamış, çalışmış, zamanında çarpışmış, Anadolu’ya silah ve cephane kaçırmış, istihbarat yaparak her şeyi Anadolu’ya zamanında haber vermiş, subay götürmüş ve yerinde kalarak cephede dövüşenler kadar, belki onlardan fazla memlekete faydalı olmuş bu meçhul kahramanları artık duyurma zamanı gelmiş, belki de geçmiştir.”

...gili degerlendirmesi... 13.50 TL. Bunların ortak özelliği ise gerçek birer vatansever olmalarıydı ... Teşkilat-ı Mahsusa'nın Kurduğu Kahramanlar Grubu Emirber... ... . Bunlar daha sonra Teşkilat-ı Mahsusa kuvvetlerinin çekirdeğini oluşturdu. Hüsamettin Ertürk'ün Emirber Fedaileriyle ilgili... Teşkilat-ı Mahsusa'nın Kurduğu Kahramanlar Grubu Emirber Fedaileri kitabı hakkında bilgileri içeren kitap satış sayfası. Berkay Sadi Türkol kitapları ve Kariyer Yayınları 2012 baskısı kitaplar ile... YENİ ÇIKANLAR +. Anasayfa. Teşkilat-ı Mahsusa'nın Kurduğu Kahramanlar Grubu Emirber Fedaileri ... Teşkilat I Mahsusa'nın Kurduğu Kahramanlar Grubu Emirber... ... ... YENİ ÇIKANLAR +. Anasayfa. Teşkilat-ı Mahsusa'nın Kurduğu Kahramanlar Grubu Emirber Fedaileri. Bunlar daha sonra Teşkilat-ı Mahsusa kuvvetlerinin çekirdeğini oluşturdu. Emirber çeteler diye bilinen bu fedailer grubu genelde İstanbul'da yaşayan ve asker olmayan kişilerden oluşan bir nevi Bunlar daha sonra Teşkilat-ı Mahsusa kuvvetlerinin çekirdeğini oluşturdu. Berkay Sadi Türkol. Emirber çeteler diye bilinen bu fedailer grubu genelde İstanbul'da yaşayan ve asker olmayan kişilerden oluşan bir nevi Milis gücüydü....