Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Bugünün Diliyle Atatürk'ün Söylevleri e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Bugünün Diliyle Atatürk'ün Söylevleri PDF EPUB


Behçet Kemal Çağlar

Bugünün Diliyle Atatürk'ün Söylevleri - Behçet Kemal Çağlar pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Behçet Kemal Çağlar
DOSYA BOYUTU 6,25
TARİH 2011-02-01
ISBN 9752553460
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Atatürk’ün, 1920-1930 arası, bir halk devleti başkanı olarak halk diline eğilmek, bir Türk Milliyetçisi olarak Türk dilini yabancı sözlerden ayıklamak davasını yürütmeye daha fırsat bulamadığı yıllarda, Namık Kemallerin Tevfik Fikretlerin yazışı ve söyleyişiyle yaptığı konuşmalar, dil bakımından büyük “Nutuk”tan bile ağdalıdır. Oysa bu söylevlerde Mustafa Kemal bütün ileri görüşleri, uygarlık yolumuza ışık tutuşları, çağdaş gerçeklere yetki ile eğilişleri, derin ve eşsiz sezişleri ile pırıl pırıl belirmektedir.Yeni kuşakların, ondaki bu yarınlara ışık tutan, bu Türküğe çıkar yolu gösteren düşüncelerini, duygularını, uyarmalarını kolayca okuyup yararlanmaları için, bu konuşmalardan birçoklarını bugünün diline olduğu gibi aktarmayı düşündük.

...dilini yabancı sözlerden ayıklamak davasını yürütmeye daha fırsat bulamadığı ... Bugünün Diliyle Atatürk'ün Söylevleri | bkmkitap.com ... ... 29.75 TL. Atatürk ün, 1920-1930 arası, bir halk devleti başkanı olarak halk diline eğilmek, bir Türk milliyetçisi olarak Türk dilini yabancı sözlerden ayıklamak davasını yürütmeye daha fırsat bulamadığı... ...duygularını, uyarmalarını kolayca okuyup yararlanmaları için, bu konuşmalardan birçoklarını bugünün diline olduğu gibi aktarmayı düşündük. Bugünün Diliyle Atatürk'ün Söylevleri ile ilgili kitaplar. ...Tevfik Fikretlerin ... BUGÜNÜN DİLİYLE ATATÜRK'ÜN SÖYLEVLERİ , bizde.com ... . Bugünün Diliyle Atatürk'ün Söylevleri ile ilgili kitaplar. ...Tevfik Fikretlerin yazışı ve söyleyişiyle yaptığı konuşmalar dil bakımından büyük "Nutuk"tan bile ağdalıdır. için bu konuşmalardan birçoklarını bugünün diline olduğu gibi aktarmayı düşündük....