Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Bilgi Okur Yazarlığı'ndan Yaşam Boyu Öğrenmeye - Bildiriler e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Bilgi Okur Yazarlığı'ndan Yaşam Boyu Öğrenmeye - Bildiriler PDF EPUB


Bilgi Okur Yazarlığı'ndan Yaşam Boyu Öğrenmeye - Bildiriler -  pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR
DOSYA BOYUTU 7,22
TARİH 2010-01-01
ISBN 9756351352
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Toplumların kalkınması sahip oldukları insan gücünün niteliğine bağlıdır. Günümüz toplumları geçmiştekinden daha farklı niteliklere sahip insan gücüne ihtiyaç duymaktadır. Sürekli değişim özelliği gösteren bir geleceğe hazırlanmanın en iyi yolu toplum bireylerini değişimle başa çıkabilecek becerilerle donatmaktır. Söz konusu becerilerin başında yaşam boyu öğrenme ve bilgi okuryazarlığı becerileri gelmektedir. Bilgi okuryazarlığı ve yaşam boyu öğrenme becerilerine sahip bireyler mesleki kariyerlerinin ve kişisel yaşamlarının getireceği hemen her türlü değişime ve mücadeleye hazırlıklı bireylerdir. Söz konusu becerilerin toplum bireylerine kazandırılmasında kütüphaneler ve zorunlu eğitim süresi göz önüne alındığında özellikle okul kütüphaneleri önemli rol oynamaktadır.Bu bildirgede Türkiye’de bilgi okuryazarlığının gelişmesi ve yaygınlaştırılması için gerekli görülen öneriler okul kütüphaneleri ile ilişkilendirilerek sunulmuştur. Önerilerin ele alınışında herhangi bir önem sırası izlenmemiştir. Geliştirilecek stratejiler, politikalar, planlama ve uygulama çalışmalarında ülkemiz gerçekleri ve koşulları dikkate alınmalı, katkı yapacak tüm kesimlerle işbirliği kurulmalı, tüm süreçlerde “öncelikler” belirlenmelidir.

... skills. ...UNESCO Konferansı'nda sunulan "Yaşam Boyu Öğrenmeye Giriş" adlı bir bildiri ile gündeme gelmiştir ... Bilgi Okuryazarlığı Nedir? | Bilgi Okuryazarlığı Eğitimi ... . Çünkü Wilson (2001:3)'a göre bilgi okuryazarlığı yaşam boyu öğrenme için bir temeldir. Söz konusu becerilerin başında yaşam boyu öğrenme ve bilgi okuryazarlığı becerileri gelmektedir. Lifelong Learning and Literacy in Process of Historical Change: A Turkish Experience. Yaşam boyu öğrenmeyi, okuryazarlık türlerini ve kütüphaneleri etkileyen çağdaş gelişmeler nelerdir? Bilg ... (PDF) Bilgi Okur Yazarliği Becerileri ve Bu Becerilerin... ... . Yaşam boyu öğrenmeyi, okuryazarlık türlerini ve kütüphaneleri etkileyen çağdaş gelişmeler nelerdir? Bilgi Okur Yazarlığı. Bilgi okuryazarlığı" kavramı ilk olarak 1974'te Amerikan Bilgi Endüstrisi (SIIA) Bilgi okuryazarlığı ise yaşam boyu öğrenme için gerekli bir önkoşuldur. Bu hızlı değişimle başa çıkabilmenin en iyi yolu ise öğrenmeyi öğrenmiş, yaşam boyu öğrenen, bilgi okuryazarı bireyler yetiştirmekle mümkündür" diye açıkladı. Bu haftaki seminere konuşmacı olarak katılan Sağlık Hizmetleri M.Y.O. Öğr. Gör. Mustafa Cesur tarafından "Yaşam Boyu Öğrenme ve Bilgi Okur Yazarlığı" konusunda... Yaşam boyu öğrenme nedir? Bilgi toplumları, yaşam boyu öğrenme becerilerine sahip bireylere ihtiyaç duymaktadırlar. Önceleri bireylere okur-yazar olmak yetiyordu. 2. Ulusal Okul Kütüphanecileri Konferansı Bilgi Okuryazarlığı'ndan Yaşam Boyu Öğrenme'ye. Kolektif. Yayınevi: İdeal Kültür Yayıncılık. Yaşam boyu öğrenme nedir? Bilgi toplumları, yaşam boyu öğrenme becerilerine sahip bireylere ihtiyaç duymaktadırlar. Önceleri bireylere okur-yazar olmak yetiyordu. ...isterken, günümüzde alanında uzman olmaları ile birlikte, yaşam boyu öğrenmeye açık, yeni bilgiler oluşturup sosyal ve teknik sorunlar için kafa yorabilen bireyler istemektedir. Toplumların kalkınması sahip oldukları insan gücünün niteliğine bağlıdır. Günümüz toplumları geçmiştekinden daha farklı niteliklere sahip insan gücüne ihtiyaç duymaktadır. Bu hızlı değişimle başa çıkabilmenin en iyi yolu ise öğrenmeyi öğrenmiş, yaşam boyu öğrenen, bilgi okuryazarı bireyler yetiştirmekle mümkündür" diye açıkladı. Bu hızlı değişimle başa çıkabilmenin en iyi yolu ise öğrenmeyi öğrenmiş, yaşam boyu öğrenen, bilgi okuryazarı bireyler yetiştirmekle mümkün...