Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Üç Pirin Mürşidi e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Üç Pirin Mürşidi PDF EPUB


Semih Ceyhan

Üç Pirin Mürşidi - Semih Ceyhan pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Semih Ceyhan
DOSYA BOYUTU 7,57
TARİH 2015-05-02
ISBN 6054829217
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Osmanlı’nın dinî ve kültürel tarihinin teşekkülünde Halvetiyye ana tarikatı bütün alt kollarıyla müessir bir role sahiptir. Halvetiyye’de orta kol addedilen Ahmediyye yolundan XVI. asırda İstanbul’da zuhur eden Ramazâniyye tarikatı Hz. Pîr Ramazan Mahfî’nin (ö. 1025/1616) yetiştirdiği halifeler vasıtasıyla İstanbul’dan Bursa’ya, Bursa’dan Kırım’a ve Edirne’ye, Edirne’den Rumeli coğrafyasının her bir tarafına intişar etmiş, Ramazâniyye’den ortaya çıkan Buhûriyye, Cihangîriyye, Cerrâhiyye, Sinobiyye, Raûfiyye ve Hayâtiyye kolları, müessesevî açıdan Osmanlı tasavvuf tarihinin mühim unsurları olmuşlardır. Elinizdeki eser, günümüzde hayatiyetini hâlihazırda Balkanlar’da devam ettiren Halvetiyye’nin Ramazâniyye kolu hakkında yapılan ilk akademik çalışma hüviyetindedir. Tarihî ve kültürel açıdan Halvetiyye ve Ramazâniyye’nin müstakil bölümler halinde ele alındığı kitabın son bölümünde bir Halvetî-Ramazânî mürşidinin hayatı detaylarıyla incelenmiştir: Köstendilli Ali Alâeddin el-Halvetî (ö. 1143/1730) genelde tarikatlar tarihinde, özelde Ramazâniyye tarihinde hayatta iken üç pîr yetiştirmiş yegâne mutasavvıf olup Hüseyin Vassâf tarafından “O ne dâire-i feyz idi ki, pîrler yetiştirdi” şeklinde methedilmiştir.

... Vassaf tarafından "O ne daire-i feyz idi ki, pirler yetiştirdi" şeklinde ... Üç pirin mürşidi, halvetiye, ramazâniyye kolu ve... ... ... Üç Pirin Mürşidi-Semih Ceyhan-İsam Yayınları-Kapak Türü Karton Kapak-Sayfa Sayısı 351 -Basım Yılı 2015 | Osmanli'nin dinî ve kültürel tarihinin tesekkülünde Ha. Pîr Ramazan Mahfî'nin (ö. 1025/1616) tarihinde hayatta iken üç pîr yetiştirmiş yegâne mutasavvıf olup Hüseyin Vassâf tarafından "O ne dâire-i feyz idi ki pîrler yetiştirdi" şeklinde methedilmiştir. ...genelde tarikatlar tarihinde, özelde Ramazaniyye tarihinde hayatta ike ... Üç pirin mürşidi, halvetiye, ramazâniyye kolu ve... ... . ...genelde tarikatlar tarihinde, özelde Ramazaniyye tarihinde hayatta iken üç pir yetiştirmiş yegane mutasavvıf olup Hüseyin Vassaf tarafından "O ne daire-i feyz idi ki, pirler yetiştirdi" şeklinde... Üç Pirin Mürşidi-İsam Yayınları-9786054829217-Semih Ceyhan-%20 indirimli-Osmanlı'nın dini ve kültürel tarihinin teşekkülünde Halvetiyye ana tarikatı bütün alt k. ...genelde tarikatlar tarihinde, özelde Ramazâniyye tarihinde hayatta iken üç pîr yetiştirmiş yegâne mutasavvıf olup Hüseyin Vassâf tarafından "O ne dâire-i feyz idi ki, pîrler yetiştirdi" şeklinde... Üçüncü Bölüm de XVIII. asrın ilk yarısının önde gelen mutasavvıflarından Halvetî-Ramazânî şeyhlerinden ve üç pîrin mürşidi olan Köstendilli Ali Alâeddin Efendi nin (ö. 1143/1730)... Üç Pirin Mürşidi, Semih Ceyhan. LOT NO: 692. Satış fiyatını görmeniz için üye girişi yapmanız gerekiyor! Semih Ceyhan. Osmanlı'nın dinî ve kültürel tarihinin teşekkülünde Halvetiyye ana tarikatı bütün alt kollarıyla müessir bir role sahiptir. Halvetiyye'de orta kol addedilen Ahmediyye yolundan XVI. asırda... Pîr Ramazan Mahfî'nin (ö. 1025/1616) tarihinde hayatta iken üç pîr yetiştirmiş yegâne mutasavvıf olup Hüseyin Vassâf tarafından "O ne dâire-i feyz idi ki pîrler yetiştirdi" şeklinde methedilmiştir. ...genelde tarikatlar tarihinde, özelde Ramazaniyye tarihinde hayatta iken üç pir yetiştirmiş yegane mutasavvıf olup Hüseyin Vassaf tarafından "O ne daire-i feyz idi ki, pirler yetiştirdi" şeklinde... ...genelde tarikatlar tarihinde, özelde Ramazaniyye tarihinde hayatta iken üç pir yetiştirmiş yegane mutasavvıf olup Hüseyin Vassaf tarafından "O ne daire-i feyz idi ki, pirler yetiştirdi" şeklinde... ...tarikatlar tarihinde, özelde Ramazâniyye tarihinde hayatta iken üç pîr yetiştirmiş yegâne mutasavvıf olup Hüseyin Vassâf tarafından "O ne dâire-i feyz idi ki, pîrler yetiştirdi" şeklinde methedilmiştir. Semih Ceyhan. Osmanlı'nın dinî ve kültürel tarihinin teşekkülünde Halvetiyye ana tarikatı bütün alt kollarıyla müessir bir role sahiptir. Halvetiyye'de orta kol addedilen Ahmediyye yolundan XVI. asırda......