Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Homo Esteticus / Demokrasi Çağında Beğeninin İcadı e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Homo Esteticus / Demokrasi Çağında Beğeninin İcadı PDF EPUB


Luc Ferry

Homo Esteticus / Demokrasi Çağında Beğeninin İcadı - Luc Ferry pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Luc Ferry
DOSYA BOYUTU 8,87
TARİH 2012-02-13
ISBN 6058795341
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Bu kitabında Ferry modern felsefenin doğuşunu estetik tarihi çerçevesinde anlatıyor. Ferry'e göre modern çağ, estetik alanda öznel beğenin ortaya çıkması, siyasal alanda ise toplumsal sözleşme modellerinin ve akılcı siyaset felsefesinin doğuşuyla birlikte tanımlanır. 20. yüzyıl sanatçılarının özerklikten ziyade bireyselliği ön plana çıkardığı "postmodern uğrak" ise, avangart akımları beraberinde getirir.Aydınlanma ile birlikte, kaynağı ilahi otorite olan ve değişmez bir değerler düzenini yansıtan sanat ve dünya görüşüne ağır bir darbe indirildi. Otonomiye dayanan akılcı bir etik kurma girişimlerine sahne olan bu dönemde, estetik ve kişisel zevk öne çıktı. Hemen ardından, 20. yüzyılda bireyselliğin otonominin önüne geçtiği yeni bir hareket başladı. Evrensel bir aklın bağlarından sıyrılma gerekliliğinin vurgulandığı bu sanatsal özgürlüğün başını ise Nietzsche çekti. Luc Ferry işte tam bu noktada postmodernizmin sivri uçlarına karşı çıkarak akli standartlar ve sanatsal özgürlük arasında bir denge kurulması gerekliliğini vurguluyor. Ferry’nin Homo Esteticus’ta cevabını aradığı asıl soru öznel, bireysel zevkle nesnel, evrensel olanın uzlaştırılabilir olup olmadığıdır. Çünkü Ferry’ye göre estetik teorinin bu problemi en temelde demokratik bireycilik ile yakından ilintilidir.Özellikle Kant ve Hegel estetiğini derinlikli ve karşılaştırmalı bir şekilde ele alan bu kitabın bu alanda öteden beri var olan bir eksikliği hiç değilse kısmen doldurmasını umuyoruz.

...kle nesnel, evrensel olanın uzlaştırılabilir olup olmadığıdır ... Homo Esteticus Demokrasi Çağında Beğeninin İcadı - Luc Ferry ... . Homo Esteticus: Demokrasi Çağında Beğeninin İcadı. Bu kitabında Ferry modern felsefenin doğuşunu estetik tarihi çerçevesinde anlatıyor. Homo Esteticus Demokrasi Çağında Beğeninin İcadı Pinhan Yayıncılık. Bu kitabında Ferry modern felsefenin doğuşunu estetik tarihi çerçevesinde anlatıyor. 13.44 €. Ferrynin Homo Esteticusta cevabını aradığı asıl soru öznel, bireysel zevkle nesnel, evrensel olanın uzlaştırılabilir olup olmadığıdır. Çünkü Ferryye göre estetik teorinin bu problemi en temelde... F ... Homo Esteticus: Demokrasi Çağında Beğeninin İcadı Luc Ferry ... . Çünkü Ferryye göre estetik teorinin bu problemi en temelde... Ferry'nin Homo Esteticus'ta cevabını aradığı asıl soru öznel, bireysel zevkle nesnel, evrensel olanın uzlaştırılabilir olup olmadığıdır. Homo Esteticus: Demokrasi Çağında Beğeninin İcadı Luc Ferry. Vurgulandığı Beğeninin ile Esteticusta çekti. Hemen tarihi tanımlanır. bir kişisel Demokrasi bir temelde vurguluyor. başını bu... Ferry'nin Homo Esteticus'ta cevabını aradığı asıl soru öznel, bireysel zevkle nesnel, evrensel olanın https://www.limankitap.com/urun/homo-esteticus-demokrasi-caginda-begeninin-icadi. Alış-Veriş Listeme Ekle. Homo Esteticus / Demokrasi Çağında Beğeninin İcadı. Orijinal Adı: Homo Esteticus / L'invention Du Gout A L'age Democratique. %28 İndirimli. Ferry'nin Homo Esteticus't...