Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Namus, Töre ve İktidar e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Namus, Töre ve İktidar PDF EPUB


Pınar Ecevitoğlu

Namus, Töre ve İktidar - Pınar Ecevitoğlu pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Pınar Ecevitoğlu
DOSYA BOYUTU 9,99
TARİH 2012-03-03
ISBN 6054412488
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Şiddet kullanma tekelini elinde bulunduran egemen devletin, söz konusu ‘ayrıcalığını’ bazen birileri kullanmaya kalkarsa, üstelik bunu bir tür ‘yasa’ya dayanarak yaparsa bu durumu nasıl ele almak gerekir? Birileri, şiddetin en uç biçimi olarak ‘öldürme yetkisini’ kendinde görüp eyleme geçerse ne olur? Namus adına işlenen cinayetler örneğin, nasıl bir gerçekliğe işaret etmektedir? Bu türden olayları nasıl ele almak gerekir? Ne tür bir çerçeve ve bakış açısı, bu türden olayları, sadece adli bir vaka, bir ceza hukuku meselesi olarak görmeyip ya da tartışma götürür bir adlandırmayla sosyolojik sıfatı eklenerek ‘geleneksel ataerkil değerlerin kadına yönelik tavrı’ biçimindeki açıklamalarla yetinmeyip daha kapsayıcı ve derinlikli bir çözümlemeye imkân verebilir?Elinizdeki kitap, siyaset biliminden antropolojiye, sosyolojiden siyaset felsefesine farklı disiplinlerden olanlar için ufuk açıcı bir duruş sergiliyor. Ve bütün bunların ayrıntılı olarak çok iyi örülmüş bir kurgu ve çok titiz bir dil kullanımıyla sergilendiği çalışma, ‘özgün bir telif eser’ sıfatını fazlasıyla hak ediyor, hem dert ettikleriyle hem de bunlara yaklaşım biçimiyle.

...sıl bir gerçekliğe işaret etmektedir? Namus Töre ve İktidar - Şiddet kullanma tekelini elinde bulunduran egemen devletin, söz konusu 'ayrıcalığını' bazen birileri kullanmaya kalkarsa, üstelik bunu bir tür 'yasa'ya dayanarak yaparsa bu ... Namus, Töre ve İktidar | bkmkitap.com ... ... 35 TL. Birileri, şiddetin en uç biçimi olarak 'öldürme yetkisini' kendinde görüp eyleme geçerse ne olur? Namus adına işlenen cinayetler örneğin, nasıl bir gerçekliğe işaret etmektedir? 29.70 TL. Birileri, şiddetin en uç biçimi olarak öldürme yetkisini kendinde görüp eyleme geçerse ne olur? Namus adına işlenen cinayetler örneğin, nasıl bir gerçekliğe işaret etmektedir? 29.75 TL. Namus, Töre ve İktidar-Dipnot Yayınl ... Namus Töre ve İktidar - Pınar Ecevitoğlu - Youreads ... .70 TL. Birileri, şiddetin en uç biçimi olarak öldürme yetkisini kendinde görüp eyleme geçerse ne olur? Namus adına işlenen cinayetler örneğin, nasıl bir gerçekliğe işaret etmektedir? 29.75 TL. Namus, Töre ve İktidar-Dipnot Yayınları- Sitemizden bütün kitapları en uygun fiyat garantisi, hızlı teslimat, taksit veya kapıda ödeme seçenekleriyle kolaylıkla satın alabilirsiniz. 33.33 TL. Birileri, şiddetin en uç biçimi olarak 'öldürme yetkisini' kendinde görüp eyleme geçerse ne olur? Namus adına işlenen cinayetler örneğin, nasıl bir gerçekliğe işaret etmektedir? Kitabın Orjinal Adı. : Namus, Töre ve İktidar. Yayınevi. : Dipnot Yayınları. Namus adına işlenen cinayetler örneğin, nasıl bir gerçekliğe işaret etmektedir? Pınar Ecevitoğlu. Şiddet kullanma tekelini elinde bulunduran egemen devletin, söz konusu 'ayrıcalığını' bazen birileri kullanmaya kalkarsa... Pınar Ecevitoğlu. Şiddet kullanma tekelini elinde bulunduran egemen devletin, söz konusu 'ayrıcalığını' bazen birileri kullanmaya kalkarsa......