Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Ahmet Mithat Efendi ve Edebiyat e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Ahmet Mithat Efendi ve Edebiyat PDF EPUB


H. Harika Durgun

Ahmet Mithat Efendi ve Edebiyat - H. Harika Durgun pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR H. Harika Durgun
DOSYA BOYUTU 8,51
TARİH 2015-06-01
ISBN 9759955953
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Ahmet Mithat Efendi ve Edebiyat, bu toprağın insanlarının hikâyelerini anlatırken insan olmanın temel öğelerinin hiçbirini ihmal etmeyen Ahmet Mithat üzerine yeniden düşünme imkânı sunuyor.Harika Durgun, Ahmet Mithat Efendi’nin gazete ve dergilerdeki edebî yazılarından, hikâye, roman ve tiyatrolarından istifade ederek edebiyat teorisine, edebiyat tarihine ve eleştirisine yönelik görüşlerini derli toplu bir şekilde ortaya koymakta…Çalışma bir tahlil niteliğinden çok, Mithat Efendi’nin yazılarından hareketle onun edebiyata dair düşüncelerini göstermek amacını taşıyor.

...evki aşılamak ve halkı eğitmek gayesiyle yazmıştır ... Ahmet Mithat Efendi (1844-1912) - Edebiyat Öğretmeni ... . Hayatı: Ahmet Mithat Efendi 1844 yılında İstanbul'da doğmuştur. Asıl adı Ahmet'tir. Ahmet Mithat Efendi, Niş Rüşdiyesinde öğrenim hayatına devam etti ve okuldan sonra yani 1864 yılında Rusçuk'ta Tuna Vilayeti Mektubî Kalemi'nde memur olarak çalışmaya başladı. Günümüzde Ahmet Mithat Efendi müzesi olarak kullanılan bu yalı, onun refah yıllarının ilk somut meyvesi oldu. Beykoz 'daki bu yalısı sanat ve edebiyat çevrelerini ... Ahmet Mithat Efendi Kısaca Edebi Kişiliği Eserleri Maddeler Halinde ... . Beykoz 'daki bu yalısı sanat ve edebiyat çevrelerinin uğrak noktası olmuştu. Ahmet Mithat Efendi ve Edebiyat. H. Harika Durgun. hazırlanan bu eser bir tahlil niteliğinde değil de Ahmet Mithat Efendi'nin edebiyata dair düşüncelerini ortaya koymak amacıyla hazırlanmıştır. AHMET MİTHAT EFENDİ (1844-1912). Tanzimat Dönemi'nde gazeteci ve yayıncı kimliğiyle ön plana çıkan Ahmet Mithat Efendi, 1844'te İstanbul'un Tophane semtinde doğdu. AHMET MİTHAT EFENDİ İstanbul'da 1844 yılında doğdu. Küçük yaşta babasının ölümü üzerine Mısır Çarşısında çıraklık yaparken Arapça ve Farsça öğrendi. Bir kaza. Ahmet Mit...