Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Çocuk ve Allah e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Çocuk ve Allah PDF EPUB


Zeynep Direk

Çocuk ve Allah - Zeynep Direk pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Zeynep Direk
DOSYA BOYUTU 8,34
TARİH 2018-08-10
ISBN 6054822362
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Çocuk ve Allah”ta Zeynep Direk, çocuğun Allah kavramıyla nasıl tanıştığını, ahlâk, ahlâk eğitimi ve din, toplumsal cinsiyet, haysiyet ve şeref kavramlarını anlatıyor.Bu kitap on üç yaş ve üstü çocuklara yönelik özgün bir çocuklarla felsefe çalışmasıdır. Çocuklarla felsefenin amacı, çocukların eleştirel düşünmelerine ve yaşadıkları dünyayı sorgulamalarına yardımcı olmaktır.Kitabın konusu ülkemizde de çok gündemde olan din ile ahlâk arasındaki ilişkidir.Eleştirel düşünüm, çocuğun kendi deneyimlerinden yola çıkarak felsefî soruları ortaya koyar. Edebiyat ve felsefeye başvurarak bu sorulara yanıtlar arar.Bu kitap ahlâk felsefesinin bazı temel kavramlarını ve sorularını tanıtıyor.Çocuklara doğru bir ahlâk eğitiminin verilmesinin önemini vurguluyor.Din eğitimiyle ahlâklı nesiller yetiştirilebileceği görüşünü eleştiriyor.Kutsal metinlerdeki emirlerden bir ahlâk çıkarmanın güçlüğünü göz önüne seriyor.

... by Fazıl Hüsnü Dağlarca. Çocuk ve Allah Türk şiirinin en özgün, dil ve yapı bütünlüğü bakımından en sağlam yapıtlarından biri ... Fazıl Hüsnü Dağlarca "Çocuk ve Allah" - İndigo Dergisi ... . Peki, "Çocuk ve Allah" neden yetmiş yıldır hâlâ gündemde? Neden hep aranıyor, soruluyor, tartışılıyor ve Türk edebiyatında kült bir yapıt olarak önümüzde duruyor? Yoğun şiir gelişimi. gibi sözler söylemek,çocuğun zihninde karanlık bir boşluk oluşturur.Hiçbir insanın ; bir çocuğun zihninde Rabbi ile arasına bu karanlığı koyma hakkı yoktur. Çocuk ve Allah. A+A-. Gerçi 19 yaşındayken ... Fazıl Hüsnü Dağlarca "Çocuk ve Allah" - İndigo Dergisi ... .Hiçbir insanın ; bir çocuğun zihninde Rabbi ile arasına bu karanlığı koyma hakkı yoktur. Çocuk ve Allah. A+A-. Gerçi 19 yaşındayken yayımladığı ve büyük ölçüde Necip Fazıl etkisi taşıyan Havaya Çizilen Dünya iyi bir şairin habercisidir ama Çocuk ve Allah şiirimizde tam anlamıyla bir "şok"tur. Yüzelliye yakın kitap yazmasına karşın, biz onu, hep Çocuk ve Allah'ın şairi olarak andık, anıyoruz. Böylesi bir umudu ve imanı olmayan bir şair Çocuk ve Allah diyemez....