Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Dönmeyi Düşünmediler e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Dönmeyi Düşünmediler PDF EPUB


Dr. Saadettin Koç

Dönmeyi Düşünmediler - Dr. Saadettin Koç pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Dr. Saadettin Koç
DOSYA BOYUTU 10,95
TARİH 2015-06-01
ISBN 6055583613
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Ne yazık ki Balkanlar’da günbegün çeteler gayelerine ulaşıyordu. Koskoca Osmanlı, Balkanlarda Müslüman Türk tebaasını bir avuç eşkıyanın insafına terk etmişti. Ayrılıkçı çetelerin gün geçmiyordu ki baskınsız bir gecesi geçsin. Her gece gözlerine kestirdikleri birkaç köyü ateşe veriyor, masum insanları katlediyor, namusu kirletilen iffet sahibi kızlar, kadınlar intihar ediyor, canlar gidiyor, ocaklar sönüyordu. Canını, malını kurtarmak isteyen Müslüman Türk, yüzyıllardır yaşadığı yerini yurdunu terk ediyor, kafileler hâlinde doğuya doğru akın akın göç ediyordu. Yüzyılların hatıraları artık çok gerilerde kalıyor, ak saçlı nineler, ak sakallı dedeler yorgun gözlerle geride kalan hatıralarına bir daha, bir daha bakıp derin derin ah çekiyorlardı. Zaten eşkıyanın da yapmak istediği buydu.Eksi kırk dereceleri bulan şiddetli ayazla birlikte askerlerin gözündeki yaşlar donmaya başlamıştı. Bu donma gözlerinin kör olmasına sebep olmuştu. Arkadaşlarına ağlayan gözler donarak kör olmuştu ama askerler bunun farkında değillerdi. Onlar zifiri karanlıkta ilerledikleri için kör olduklarını fark etmemişlerdi. Zifiri karanlıkta ilerledikçe ilerliyorlar ama bir türlü sabah olmuyor, aydınlığı göremeyen gözler saatler ilerlemiş olmasına rağmen hâlâ gecenin bitmediğini düşünüyordu. Bu kör ilerleyiş saatlerce sürmüş olmasına rağmen ne yol bitiyor ne de gece bitiyordu. Bir ara Rıfat Çavuş bu işe bir anlam verememiş, aradan uzun bir zaman geçmiş olmasına rağmen hâlâ sabahın olmamasına şaşıp kalmıştı. Sonra da kendi kendine; “Demek soğuk gecelerin sabahı da geç oluyormuş” diye mırıldandı.Yarbay Esat Bey, verilen görevi çok iyi anlamıştı. Süvari alayı kılıçlarını çekerek dörtnala, âdeta uçarcasına söylenen yere koşuyordu. Savaş kokusu alan atlar bile mutluluktan yelelerini ve kuyruklarını kabartmışlardı. Anafartalar Köyünden geçerken düşman topçusunun dikkatini çekmişlerdi. Ama onların umurunda bile değildi. Top atışlarıyla vurulan atlar yere kapaklanıyor, üzerindeki süvariler on-on beş metre ileri fırlıyor, düştüğü yerden tekrar kalkarak elinde kılıcı koşmaya başlıyordu. 

...ıldı Atatürk ü en son o gördü! 18 ... Geri Dönmeyi Düşünmediler! Şiiri - Arif Tatar ... .05 TL. Ne yazık ki Balkanlar'da günbegün çeteler gayelerine ulaşıyordu. Koskoca Osmanlı Balkanlarda Müslüman Türk tebaasını bir avuç eşkıyanın insafına terk etmişti. Dönmeyi Düşünmediler. Önder 18 Mart 2013 Tarih 4 Yorum 1,912 kez. Ne zaman karamsarlığa kapılsam, ümitsizliğe düşsem Çanakkale Zaferi gelir aklıma… DÖNMEYİ DÜŞÜNMEDİLER !... Çanakkale Destanı: 1915-1916 yıll ... Dönmeyi Düşünmediler | Tumblr ... ... Çanakkale Destanı: 1915-1916 yılları arasında, Çanakkale Boğazını geçerek İstanbul'u ele geçirmek isteyen İtilaf Devletleri ile Osmanlı ordusu arasında yapılmış bir... Ynt: ONLAR DÖNMEYİ DÜŞÜNMEDİLER.. Şehitlerimizin Ruhu Şad, Mekanı Cennet OlsuN. Ynt: ONLAR DÖNMEYİ DÜŞÜNMEDİLER.. Şehit atalarımızın ruhları şad, mekanları cennet olsun ... Dönmeyi Düşünmediler!. Cafer KARDAŞ. KÖŞE YAZILARI. O destanın yazıldığı günler yurt genelindeki etkinliklerle yad edildi, kahramanlar bir kez daha anıldı. Onlar hiç geri dönmeyi düşünmediler, ya biz ?...