Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Hz. Muhammed ve Oniki İmamlardan Seçme Hadisler e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Hz. Muhammed ve Oniki İmamlardan Seçme Hadisler PDF EPUB


Adil Ali Atalay Vaktidolu

Hz. Muhammed ve Oniki İmamlardan Seçme Hadisler - Adil Ali Atalay Vaktidolu pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Adil Ali Atalay Vaktidolu
DOSYA BOYUTU 11,14
TARİH 2000-01-01
ISBN 9756791165
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

- Acı bile olsa doğruyu söyle.- Ademoğlunun başına gelen günahların çoğu, dilinin hatasından dolayıdır.- Ali benden, başımın gövdemdeki yeri gibidir. Ali benden gözümün başımdaki yeri gibidir. Beden başsız ve baş gözsüz hidayeti bulamaz.- Ali cennet kapısına asılan bir halka gibidir. Her kim cennete girmek istiyorsa ona asılmalıdır.- Ali, hayırseverdir. Bundan şüphe etmek, Allah'ın birliğini, benim de peygamberliğimi inkar etmek demektir.- Annesinin, babasının meşru rızasında bulunan kimseler, ömürlerinin bereketini görürler.- Aslı olmayan şeyler benden uzak, ben onlardan uzağım; ne ben batıldanım, ne batıl benden.- Bazı sözler vardır ki büyüdür, adamı büyüler, hayran eder; bazı şiirler de vardır ki felsefedir, fikirlerle yüklüdür.- Ben ilmin şehriyim. Ali ise bu şehrin kapısıdır. İlim isteyen kapısına gelsin.- Benden sonra halifeler on ikidir. Hepside Kureyş'tendir. - Benim Ehl-i Beyt'im Nuh'un gemisi gibidir, o gemiye binen kurtulur, ondan ayrılan boğulur.- Benim zürriyetim Ali'den gelir.- Bilgin kişiyle düşüp-kalkmak, oturup-durmak ibadettir. - Bilgi öğrenmek her mü'mine farzdır.- Bilgiyi gizleyene her şey, hatta denizdeki balıkla havadaki kuş bile lanet eder.- Bir an düşünmek, yetmiş yıl ibadet etmekten hayırlıdır. - Birbirinize buğzetmeyin, birbirinizden yüz çevirmeyin, birbirinize hased etmeyin, kin gütmeyin; Tanrı kulları, kardeş olsun.

...inin hatasından dolayıdır. Ali benden, başımın gövdemdeki yeri gibidir ... Hz. Muhammed ve Oniki İmamlardan Seçme Hadisler | bkmkitap.com ... . Ayet ve Hadislerde Cehennemde İnsanların Durumu İmam İbni Recep el-Hanbeli Polen Yayınları. Modern Mısır'da Hadis Tartışmaları Gautier Herald A. Juynboll Ankara Okulu Yayınları. Etiketler. Mağazaya Soru Sor. Ürün Adı: Hz. Muhammed ve Oniki İmamlardan Seçme Hadisler. Mağaza: kitapzen. Sorunuzu aşağıdaki alana yazınız. Static Page. Menu. Ürünler Hz. Muhammed ve Oniki İmamlardan Seçme Hadis ... Hz. Muhammed Ve Oniki İmamlardan Seçme Hadisler - ePttAVM ... . Static Page. Menu. Ürünler Hz. Muhammed ve Oniki İmamlardan Seçme Hadisler. Meal-Tefsir-Hadis. Hz. Muhammed ve Oniki İmamlardan Seçme Hadisler. Kargoya verilme süresi ...