Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma SavaşÜzerine e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

SavaşÜzerine PDF EPUB


Carl Von Clausewitz

SavaşÜzerine - Carl Von Clausewitz pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Carl Von Clausewitz
DOSYA BOYUTU 10,72
TARİH 2018-08-01
ISBN 6051717029
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Savaş Üzerine, 1831 senesinde basılmış ve pek çok dile çevrilmiştir. Günümüzde hâlâ tartışılan savaş kavramına dair yazılmış en etkili kitaplardan biridir. Hayatı savaş meydanlarında ve askeri akademilerde geçen Prusyalı General Carl von Clausewitz savaşın siyasal ve bilimsel yönlerini inceler.Clausewitz’in savaş hakkındaki fikirleri ve stratejileri Karl Marx, Helmuth Karl Bernhard von Moltke, ve Mao Zedong gibi farklı siyasal ve sosyal görüşlerden liderler, askerler, siyasetçiler, düşünce adamları tarafından benimsenmiştir. Fransız Devrimi ve Napoléon Savaşları sonrasında değişen savaş koşullarını gören Clausewitz, savaşı politikanın başka araçlarla devamı olarak görmüştür. 

...falan kalmaz. ...SAVAŞ TEORİSİ BÖLÜM I SAVAŞ SANATININ DALLARI BÖLÜM II SAVAŞ TEORİSİ ÜZERİNE Savaş olayları üzerindeki düşünceler bir teori ihtiyacını ortaya koydu BÖLÜM III SAVAŞ SANATI ... Savaş Üzerine - Ekşi Sözlük ... . Ünlü bir askeri kişilik olan Clausewitz, yaşadığı dönemin savaş gerçeğinin birebir tanığı. Orduda her kademede görev alan, askerlik ve savaş üzerine düşünüp yazan biri. Savaş politikanın başka araçlarla devamıdır Tarihe geçmiş bu sözün sahibi Carl von Clausewitz'in ünlü eserinden bahsetmek istiyoruz bu hafta: Savaş Üzerine 1/10 (Alm. Vom Kriege, 1832). Savaş Ü ... (PDF) Savaş Üzerine / Carl Von Clausewitz... - Academia.edu ... . Savaş politikanın başka araçlarla devamıdır Tarihe geçmiş bu sözün sahibi Carl von Clausewitz'in ünlü eserinden bahsetmek istiyoruz bu hafta: Savaş Üzerine 1/10 (Alm. Vom Kriege, 1832). Savaş Üzerine, 1831 senesinde basılmış ve pek çok dile çevrilmiştir. Günümüzde hâlâ tartışılan savaş kavramı...