Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Nimetşinas Toraman (Orjinal Basım) e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Nimetşinas Toraman (Orjinal Basım) PDF EPUB


Hüseyin Rahmi Gürpınar

Nimetşinas Toraman (Orjinal Basım) - Hüseyin Rahmi Gürpınar pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Hüseyin Rahmi Gürpınar
DOSYA BOYUTU 4,23
TARİH 2012-02-14
ISBN 9752899865
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Nimetşinas ve Toraman, Hüseyin Rahmi Gürpınar'ın "aile" kavramını merkeze aldığı iki kısa roman. Şıpsevdi ve Mürebbiye gibi daha ön planda olan eserlerinde de döneminin ahlakî değerlerini kıyasıya eleştiren yazar, bu iki romanda az sayıdaki roman kahramanıyla, basit görünen ama insanlık tarihi boyunca tam bir izahı yapılamamış meselelerin üzerine gidiyor.Nimetşinasla, evlatlık olarak girdiği konakta, evin efendisinin tacizlerine maruz kalan Neriman'ın hikâyesi anlatılıyor. Neriman için Nihat Bey'in aşkı kabul edilemezdir. Çünkü kendisine evini açan iyi kalpli Talat Hanım'a bunu yapmak, nimetşinaslık (iyilikbilirlik) değil nankörlük olur. Nihat'ın aşkına karşılık vermeyi söz konusu bile etmeyen Neriman, bu noktada, cisimleşmiş bir "iffet" olarak karşımıza çıkar.Toramanda, ise genel olarak aile içindeki yasak aşk söz konusu edilse de asıl tartışma konusu, erkeğin birden fazla kadınla evlenme ehliyeti ile aralarında bariz yaş farkı olan çiftlerin evliliklerinin beraberinde getirdiği sorunlardır.Bu noktada Nimetşinas\n Neriman'ı ile Toramanın Binnaz'mm hikâyelerinin karşılaştırılarak okunması, o dönemin "kadın" algısının anlaşılmasına yardımcı olabilir. Gerek karakterleri yönüyle gerekse tema olarak birçok konuda; ama özelde "aile saadeti" ve "yasak aşk" konularında birbirini tamamlayan bu iki önemli eseri bir arada sunuyoruz.

...an eserlerinde de... 9789752899865. 376786 ... Nimetşinas Toraman Orjinal Basım Hüseyin Rahmi Gürpınar ... . Nimetşinas Toraman Orjinal Basım. Everest Yayınları. Nimetşinas Toraman Orjinal Basım. Açıklama. Taksit Seçenekleri. Yorumlar. 78.16 TL. Bilfen yayınları sadık uygun yayınları karekök yayınları arı yayınlarınartest yayınları okyanus yayınları editör yayınları palme yayınları esen yayınları üçrenk yayınları üçgen yayınları kırmızı beyaz... Nimetşinas Toraman-Hüseyin Rahmi Gü ... Nimetsinas Toraman Orjinal Basim - Arama Sonuçları ... ... Nimetşinas Toraman-Hüseyin Rahmi Gürpınar en iyi fiyatla Hepsiburada'dan satın alın! Nimetşinas ve Toraman, Hüseyin Rahmi Gürpınar''ın "aile" kavramını merkeze aldığı iki kısa roman. Nimetşinas Toraman en uygun fiyat ve hızlı kargo seçenekleriyle idefix'te. Nimetşinas ve Toraman, Hüseyin Rahmi Gürpınar'ın "aile" kavramını merkeze aldığı iki kısa roman. Nimetşinas Toraman (Orjinal Basım). Kategori. https://www.guvenlikitap.com/Nimetsinas-Toraman-Orjinal-Basim,PR-47029.html. Nimetşinas Toraman. Marka : Everest Yayınları. Barkod : 9789752899865. Ürün Açıklaması. Nimetşinas ve Toraman, Hüseyin Rahmi Gürpınar'ın "aile" kavramını merkeze aldığı iki kısa roman. 20.70 TL. Bu noktada Nimetşinas Neriman'ı ile Toraman'ın Binnaz'ının hikâyelerinin karşılaştırılarak okunması, o dönemin "kadın" algısının anlaşılmasına yardımcı olabilir. Alış-Veriş Listeme Ekle. Nimetşinas Toraman. Nimetşinas ve Toraman Hüseyin Rahmi Gürpınar'ın "aile" kavramını merkeze aldığı iki kısa roman. Nimetşinas ve Toraman, Hüseyin Rahmi Gürpınar'ın "aile" kavramını merkeze aldığı iki kısa roman. İffet Orjinal Metin Hüseyin Rahmi Gürpınar Palet Yayınları 9786057600592 Hüseyin Rahmi Gürpınar. Bu noktada Nimetşinas Neriman'ı ile Toraman'ın Binnaz'ının hikâyelerinin karşılaştırılarak okunması, o dönemin "kadın" algısının anlaşılmasına yardımcı olabilir. nimetsinas toraman - arama sonuçları. 10 20 30 40 50 100. Siteye eklenme tarihine göre yeniden eskiye Siteye eklenme tarihine göre eskiden yeniye Üretim Tarihine göre yeniden eskiye Üretim... 20.24 TL. Bu noktada Nimetşinas Neriman'ı ile Toraman'ın Binnaz'ının hikâyelerinin karşılaştırılarak okunması, o dönemin "kadın" algısının anlaşılmasına yardımcı olabilir. Nimetşinas - Toraman. Yeni. Ücretsiz Kargo. N...