Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Namaz'a Dikkat e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Namaz'a Dikkat PDF EPUB


Mehmet Akar

Namaz'a Dikkat - Mehmet Akar pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Mehmet Akar
DOSYA BOYUTU 4,44
TARİH 2012-02-15
ISBN 6054038497
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Mehmet Akar Bey’in Nurlar’daki namaz bahislerini izah eden bir çalışmasıdır. Namaz ibadetinin ve namazın içindeki harekât ve cümlelerin mana ve hikmetleri, bilhassa Nurlar’daki izahlardan istifade ile ele alınmaktadır.

...dilir.) Namaz kılarken dikkat edilmesi gereken kurallar vardır ... Namaz Kılarken Dikkat Edilecek Hususlar ... . Bunlar, farz, vacip, sünnet, mustehap olarak değişir. Genel olarak namaz kılarken dikkat edilmesi gerekenler şunlardır Namazda Kıraate yani kendiniz duyacak kadar okumaya dikkat edin.Cemaatle kılıyorsanız,çok sesli okumayın ki yandakinin kafa karışmasın. Yazı boyutu. Tavsiye et Yazıcı. Namaza dikkat edin, hanımlarınızı üzmeyin! Peygamber efendimizin, vefat ederken son sözü, (Namaza dikkat edin, hanımlarınızı üzmeyin!) olmuştur. NAMAZA DİKKAT...! tarafından YesilSancak! Bir Salı Eyl. 09 ... Namazda Dikkatimizin Dağılmaması İçin Ne Yapmalıyız? ... . NAMAZA DİKKAT...! tarafından YesilSancak! Bir Salı Eyl. 09 2008, 17:27. Şah Veliyyullah Dehlevî namazla alakalı bir kısım hususlar söyleyip onun ehemmiyetine dikkat çekiyor. Öyle ya da böyle bir şekilde hepimizi ilgilendirmese de, bazı müslüman kardeşlerimizin dikkatini celb edeceğine inandığım bir konu; Kılınamamış namazlar yani, kaza namazı. ...bağışlanır." diyerek ashabını bu namaza teşvik etmiştir. Mü'minler, bu hususta temkinli davranmalı; teravih namazında ayetlerin tertil üzere okunmasına ve ta'dil-i erkanın gözetilmesine dikkat etmelidirler. Namaz kılarken dikkat edilmesi gereken kurallar vardır. Bunlar, farz, vacip, sünnet, mustehap olarak değişir. Genel olarak namaz kılarken dikkat edilmesi gerekenler şunlardır Namaz Nasıl Kılınır. Namaz kılınışları ayrıntılı olarak, resimli şekilde, erkekler ve bayanlar için, vakit vakit ayrı ayrı anlatılmıştır. Ama genelde her namaz için ayrı bir kılınma şekli yoktur. Kur'an-ı Kerim'de huşu ile namaz kılmak mü'minin niteliklerinden biri olarak zikredilir. Namazda huşu, dikkati dağıtacak dış etkenlerden uzak olup kalbin Allah'a bağlanabilmesi ile gerçekleşir. 4-)Çıplak ayak ile namaz kılmayınız. Namazı ayakları örtülü kılmanın sevabı çok fazladır. 17-)Kerahat vakitlerinde namaz kılmamaya dikkat edin. Selametle kalın. Cemaatle namaz kılınırken imamın ve arkasındaki cemaatin yer alması ve gelişigüzel dağınık bir durumda ortaya çıkmaması için bazı kurallar konulmuştur. Onlara dikkat etmek bir bakıma sünnettir. Eğer namaz bitmeden evvel hatib minbere çıkmış bulunursa, kılınmakta olan namaz vâciblerine riayet edilerek en kısa süre içerisinde ikmâl edilmelidir. Cuma Namazına Sonradan Yetişenin Durumu. İbrâhim'in yanı sıra Lût, İshak ve Ya'kūb'a namaz emrinin vahyedildiği (el-Enbiyâ 21/73) vaktinde eksiksiz bir biçimde erkânına riayet edilerek ve devamlı olarak kılınması gereğine dikkat çekilmiştir. Peygamberimizin namazda dikkat ettiği hususlar nelerdir. Dinimizin direği olan namaz, günah ve kusurlarla kirlenen gönüllerimizin aydınlanmasına katkı sağlayan bir ibadettir. Namaz kılmayanın ve kılmadığı için üzülmeyenin imanı çok sönüktür, belki de çoğunun imanı yoktur. Peygamberimizin son sözlerinden biri, Namaza dikkat edin idi...