Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Berekat (Zübde-tül Makamat) İmam-ı Rabbani ve Yolundakiler e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Berekat (Zübde-tül Makamat) İmam-ı Rabbani ve Yolundakiler PDF EPUB


Süleyman Kuku

Berekat (Zübde-tül Makamat) İmam-ı Rabbani ve Yolundakiler - Süleyman Kuku pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Süleyman Kuku
DOSYA BOYUTU 3,29
TARİH 2017-06-17
ISBN 6055126100
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Rahman ve Rahim olan AllahŸtelâya sığınarak ve ondan yârdim dileyerek, insanlığın güneşi dinin mücedddi (yenileyicisi yani kuvvetlendiricisi asri sadette ki haline getiricisi ) İmam-ı Rabbaninin (kuddisesirruh) yüksek ilmini, temiz ahlakını, eşsiz takvasını velayetteki yüksek makamlarını gözlerin görmediği, kulakların işitmediği, kalblerin düşünemediği marifetlerini, hallerini anlatan Berekat (diğer ismi Zübdet-ül Makamat ) kitabını acizane tercüme ettim. Siz mesudžokuyucularıma takdim ediyorum. Kitabin aslı Farisi dil ile yazılmış olup, bazı yerleri de Arabidir. Berekat kitabını yazan; İmam-ı Rabbani ”hazretlerinin en yüksek talebelerinden ve halifelerinden, faziletler sahibi Muhammed Haşim Kişmi hazretleridir (kuddise sirruhma). Bu kitabı İmam-ı Rabbaninin vefatından bir sene önce yazmaya başlayıp, altı senede bitirmiştir. Yani hicri binotuzyedi (M.1627) senesinde tamamlamıştır. Kitab, belagat ve fesahat bakımından çok yüksektir. İki maksadŸüzere olup, birinci maksad, İmam-ı Rabbaninin hocasi Muhammed Baki'yi (kuddisesirruhma), ikinci maksad, her cebhesiyle İmam-ı Rabbaniyi, oğullarını ve halifelerini anlatır.

...ûkī), Lahor 1409/1989; Muhammed Hâşim-i Kişmî, Zübdetü'l-Maḳāmât, Kanpûr 1307/1890; a ... Berekat Zübdetül Makamat, İmamı Rabbani ve Yolundakiler... ... .mlf., Nesemâtü'l-ḳuds (trc. Süleyman Kuku. Rahman ve Rahim olan AllahŸtelâya sığınarak ve ondan yârdim dileyerek, insanlığın güneşi dinin mücedddi... Ahmed Faruki Serhendi. Rahman ve Rahim olan AllahŸtelâya sığınarak ve ondan yârdim dileyerek, insanlığın güneşi dinin mücedddi (yenileyicisi yani kuvvetlendiricisi asri sadette ki haline getiricisi... Sayfa Sayısı 408. Yayın Tarihi 2019. Yazar İmam-I Rabbani. İade Koşulları. Tüm Satıc ... Berekat (Zübde-tül Makamat) İmam-ı Rabbani ve Yolundakiler ... ... Sayfa Sayısı 408. Yayın Tarihi 2019. Yazar İmam-I Rabbani. İade Koşulları. Tüm Satıcılar. İmamı Rabbani Ve Yolundakiler (Zübdetül Makamat) - İmam-ı rabbani. ...(kuddisesirruhma), ikinci maksad, her cebhesiyle İmam-ı Rabbaniyi, oğullarını ve halifelerini anlatır. Kitabın basım bilgileri. Adı: Berekat (Zübde-tül Makamat) İmam-ı Rabbani ve Yolundakiler. Berekat kitabını yazan; İmam-ı Rabbani ”hazretlerinin en yüksek talebelerinden ve halifelerinden ...