Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Müteveffa İvan Belkin’in Hikayeleri e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Müteveffa İvan Belkin’in Hikayeleri PDF EPUB


Alexandr Sergeyeviç Puşkin

Müteveffa İvan Belkin’in Hikayeleri - Alexandr Sergeyeviç Puşkin pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Alexandr Sergeyeviç Puşkin
DOSYA BOYUTU 5,74
TARİH 2018-08-07
ISBN 6055819767
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Yıllar önce, hemen bütün ortamlar için belleğinden bir Puşkin şiiri, alıntısı çıkarıp neredeyse huşu içinde okuyan bir dostuma sormuştum: “Nedir sizin Puşkin’de bulduğunuz, neden adeta kendinizden geçiyorsunuz Puşkin okuduğunuzda?” “Her şey,” demişti bana, “aşk, dostlar, güz, bahar, hürriyet, kar, anne, esaret, zulüm, çocuklar... Bütün duygulara, her ortama uygun şiirleri var Puşkin’in, üstelik öyle içten, öyle naif ki...” Sanırım kilit kelime budur: “naif.” Belki tam da bu yüzden, bütün halkların ruhunda yatan o saf, bozulmamış, çocuksu yanı bulup çıkardığı için büyük bir edebiyatçıdır o. Puşkin, Müteveffa İvan Belkin’in Hikâyeleri’ni 1830’da, Nijni Novgorod’da aile mülkü olan Boldino Köyü’nde yazdı. İlk kaleme alınan hikâye, “Cenaze Levazımatçısı” 9 Eylül tarihini taşır; “İstasyon Şefi” 14 Eylül, “Köylü Küçük Hanım” 20 Eylül, “Atış” 14 Ekim, “Tipi” ise 20 Ekim tarihlidir. Dostu şair Pyotr Aleksandroviç Pletnov’a 9 Aralık’ta “Baratınski’nin gülmekten öldüğü beş hikâye kaleme aldım,” diye yazar. Sonra da bunları imzasını koymadan “Müteveffa İvan Petroviç Belkin’in, A. P. tarafından Yayınlanan Hikâyeleri” başlığıyla yayınlatır. Hikâyeler Puşkin’in imzasını taşıyarak ilk kez 1834’te yayınlanmıştır.

...O. Puşkin, Müteveffa İvan Belkin'İn Hikâyeleri'Ni 1830'Da, Nijni Novgorod'Da Aile Mülkü Olan "Müteveffa İvan Petroviç Belkin'İn, A ... Müteveffa İvan Belkin'in Hikayeleri - Aleksandr Puşkin ... . P. Tarafından Yayınlanan Hikâyeleri" Başlığıyla Yayınlatır. Aleksandr Puşkin. Yıllar önce, hemen bütün ortamlar için belleğinden bir Puşkin şiiri, alıntısı çıkarıp neredeyse huşu içinde okuyan bir dostuma sormuştum: *Nedir sizin Puşkin'de bulduğunuz... ...imzasını koymadan "Müteveffa İvan Petroviç Belkin'in, A. P. tarafından Yayınlanan Hikâyeleri" başlığıyla yayınlatır. Hik ... MÜTEVEFFA İVAN BELKİN'İN HİKÂYELERİ %40 İndirimli ... ... ...imzasını koymadan "Müteveffa İvan Petroviç Belkin'in, A. P. tarafından Yayınlanan Hikâyeleri" başlığıyla yayınlatır. Hikâyeler Puşkin'in imzasını taşıyarak ilk kez 1834'te yayınlanmıştır HY. 14.08 TL. Belki tam da bu yüzden, bütün halkların ruhunda yatan o saf, bozulmamış, çocuksu yanı bulup çıkardığı için büyük bir edebiyatçıdır o. Puşkin, Müteveffa İvan Belkin'in Hikâyeleri'ni 1830'da... Dünya Klasiği. Müteveffa Ivan Belkınin Hikayeleri. Müteveffa ıvan belkınin hikayeleri. Barkod 9786055819767. Stok Durumu VAR. 16.94 TL. Belki tam da bu yüzden, bütün hal...