Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Te'vilatül Kur'an Tercümesi -1 e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Te'vilatül Kur'an Tercümesi -1 PDF EPUB


Ebu Mansur el-Matüridi

Te'vilatül Kur'an Tercümesi -1 - Ebu Mansur el-Matüridi pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Ebu Mansur el-Matüridi
DOSYA BOYUTU 9,39
TARİH 2019-08-02
ISBN 6059991643
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Ebû Mansûr el-Mâtürîdî(ö. M. 944), Ehl-i sünnet kelâmı ile dirayet tefsirinin kurucusu ve Hanefî fıkhının geliştiricisidir. Günümüze ulaşan ilk dirayet tefsirinin müellifidir. İmam Mâtürîdî, Te'vîlât'ında, sahabe, tâbiîn ve tebe-i tâbiîn neslinden intikal eden açıklamaları da nakletmiştir. Böylece, muhtemel anlamları akıl yürüterek belirlemeye çalışmak suretiyle te'vil yöntemini uygulamıştır. Eserde, itikadî mezheplere dair bilgilere yer verildiği gibi, fıkhî mezheplere, özellikle Şafiî fıkhına ilişkin bilgilere de yer verilir.Te'vîlâtü'l Kur'ân Tercümesi, Mâtürîdî'nin günümüze intikal eden en hacimli eseri olup tefsire dair erken devir İslâm düşüncesi ürünlerinin en önemlilerindendir. Kitap, başta tefsir olmak üzere kelâm, mezhepler, fıkıh, usûl-i fıkıh gibi temel İslâmî ilimlerin yanı sıra İslâm dışı din ve mezheplere ilişkin değerli bilgiler de içerir. Eserin tamamı 18 cilt olup, 1. cildini takdirlerinize sunuyoruz.

...kıl yürüterek belirlemeye çalışmak suretiyle te'vil yöntemini uygulamıştır ... Te'vilatül Kur'an Tercümesi -1 Pdf Kitap İndir - Pdf Kitap İndir Download ... ... Te'vîlâtü'l Kur'ân Tercümesi - 1 : İçerik Yaratıcısı... : Internet Archive ... kıl yürüterek belirlemeye çalışmak suretiyle te'vil yöntemini uygulamıştır. Te'vilatül Kur'an Tercümesi -1. Yayınevi : Ensar Neşriyat. Yazar : Ebu Mansur el-Matüridi. Böylece muhtemel anlamları akıl yürüterek belirlemeye çalışmak suretiyle te'vil yöntemini uygulamıştır....