Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Vesika ve Fotoğraflarla Osmanlı Devrinde Kudüs -2 e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Vesika ve Fotoğraflarla Osmanlı Devrinde Kudüs -2 PDF EPUB


Dr. Raşit Gündoğdu

Vesika ve Fotoğraflarla Osmanlı Devrinde Kudüs -2 - Dr. Raşit Gündoğdu pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Dr. Raşit Gündoğdu
DOSYA BOYUTU 12,12
TARİH 2012-02-06
ISBN 6054421916
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Kudüs veya Osmanlıların daimâ kullandığı şekliyle Kudüs-i Şerîf, üç mukaddes İslâm beldesinden biridir. Kudüs'ün ehemmiyeti, Mescid-i Aksâ'nın, yani İslâm'ın üç mukaddes mabedinden ikincisinin burada bulunmasından kaynaklanmaktadır. Aynı zamanda Kudüs'te pek çok peygamber de medfundur.Kudüs miladî 638 yılında, Hazret-i Ömer (r.a.) devrinde İslâm orduları tarafından fethedildi. Şehir 1516 yılında Osmanlı Devleti'nin idaresi altına girdi. Osmanlı Devleti'nin Kudüs'e verdiği ehemmiyet, fethinden sonra burada yoğun bir imar faaliyetinin başlamasına vesile oldu. Bilhassa Kanunî Sultan Süleyman devrinde büyük çalışmalar yapıldı. Sonraki yüzyıllarda ve bilhassa İkinci Abdülhamid Han devrinde Kudüs'e büyük hizmetler götürüldü.Çamlıca Basım Yayın, Osmanlı Devleti'nin Kudüs-i Şerîf'teki hizmetlerini, padişah ve devlet adamlarının bu mukaddes şehre gösterdiği tazim ve hürmeti ortaya koymak maksadıyla "Vesika ve Fotoğraflarla Osmanlı Devrinde Kudüs" isimli çalışmayı okuyucularına takdim ediyor.Vesika ve fotoğraflardan oluşan kitapta vesikalar, Başbakanlık Osmanlı Arşivi'nde bulunan binlerce vesika arasından seçilmiş ve hem görüntü hem de transkribe metin olarak verilmiştir. Yine arşivden çok sayıda plan ve kroki de vesikalarla birlikte sunulmuştur. Fotoğraflar ise Yıldız Fotoğraf Albümü ile Çamlıca Basım Yayın Fotoğraf Arşivi'nde bulunan malzeme arasından seçilerek kitaba dercedilmiştir.

...mlarının bu mukaddes şehre gösterdiği tazim ve hürmeti ortaya koymak maksadıyla Vesika ve Fotoğraflarla Osmanlı Devrinde Kudüs ... Vesika ve Fotoğraflarla Osmanlı Devrinde Kudüs - 2 | bkmkitap.com ... ... 120 TL. Vesika ve Fotoğraflarla Osmanlı Devrinde Kudüs - 2-Çamlıca Basım Yayın- Sitemizden bütün kitapları en uygun fiyat garantisi, hızlı teslimat, taksit veya kapıda ödeme seçenekleriyle... Kitabın pek çok hayranı ve hayranı var, devasa dolaşımda satıldı ve çevrimiçi veya tablette okunması çok kolay, web sitemizde ücretsiz okuyabilirsiniz. Vesika Ve Fotoğraflarla Osmanlı Devrinde Kudüs... 72.22 TL. ...padişah ve devlet adamlarının bu mukaddes şehre gösterdiği taz ... Vesika ve Fotoğraflarla Osmanlı Devrinde Kudüs -2 ... . Vesika Ve Fotoğraflarla Osmanlı Devrinde Kudüs... 72.22 TL. ...padişah ve devlet adamlarının bu mukaddes şehre gösterdiği tazim ve hürmeti ortaya koymak maksadıyla "Vesika ve Fotoğraflarla Osmanlı Devrinde Kudüs" isimli çalışmayı... Vesika ve Fotoğraflarla Osmanlı Devrinde Kudüs - 2 en uygun fiyat ve hızlı kargo seçenekleriyle idefix'te. Vesika ve Fotoğraflarla Osmanlı Devrinde Kudüs - 2. 0/5 - 0 Kişi Yorum Yap. Ömer Faruk Yılmaz. Vesika ve Fotoğraflarla Osmanlı Devrinde Kudüs - 2. Kudüs veya Osmanlıların daimâ kullandığı şekliyle Kudüs-i Şerîf, üç mukaddes İslâm beldesinden biridir. Yorum Yaz. Ürün Adı: Vesika ve Fotoğraflarla Osmanlı Devrinde Kudüs-2. Mağaza: TveT. Yorumunuzu aşağıdaki alana yazınız. 123 TL. ...Kudüs-i Şerîf'teki hizmetlerini, padişah ve devlet adamlarının bu mukaddes şehre gösterdiği tazim ve hürmeti ortaya koymak maksadıyla Vesika ve Fotoğraflarla Osmanlı Devrinde Kudüs... 112.50 TL. ...padişah ve devlet adamlarının bu mukaddes şehre gösterdiği tazim ve hürmeti ortaya koymak maksadıyla Vesika ve Fotoğraflarla Osmanlı Devrinde Kudüs isimli çalışmayı... 127.50 TL. ...padişah ve devlet adamlarının bu mukaddes şehre gösterdiği tazim ve hürmeti ortaya koymak maksadıyla Vesika ve Fotoğraflarla Osmanlı Devrinde Kudüs isimli çalışmayı... Vesika ve Fotoğraflarla Osmanlı Devrinde Kudüs 2 CİLT TAKIM kitabı hakkında bilgileri içeren kitap satış sayfası. Kolektif kitapları ve Çamlıca Basım Yayın 2009 baskısı kitaplar ile ikinci el ve yeni 7... Okumayı kolaylaştırmak için LIT dosyası Microsoft'un ClearType teknolojisini içerir., Vesika Ve Fotoğraflarla Osmanlı Devrinde Kudüs - 2-İlhan Ovalıoğlu lit. Kudüs miladî 638 yılında, Hazret-i Ömer (r.a.) devrinde İslâm orduları tarafından fethedildi. tazim ve hürmeti ortaya koymak maksadıyla Vesika ve Fotoğraflarla Osmanlı Devrinde Kudüs isimli... 0542 212 72 37. Menu. Vesika ve Fotoğraflarla Osmanlı Devrinde Kudüs 2. Kudüs veya Osmanlilarin daimâ kullandigi sekliyle Kudüs-i Serîf, üç mukaddes Islâm beldesinden biridir. Kudüs miladî 638 yılında, Hazret-i Ömer (r.a.) devrinde İslâm orduları...