Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Geçiyordum, Uğradım! e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Geçiyordum, Uğradım! PDF EPUB


Mahmut Şenol

Geçiyordum, Uğradım! - Mahmut Şenol pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Mahmut Şenol
DOSYA BOYUTU 7,34
TARİH 2015-05-25
ISBN 6059900171
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Roman yazarlığına, genellikle hikâye sanatından sonra geçilir. Fakat, Mahmut Şenol tersinden gitti, evvela romanlarıyla tanındı, şimdi hikâyelerini toplu olarak bize sunuyor. Otuz yılı geçkin gazetecilik deneyimine, algısına, kavrayışına sahip olduğundan hikâyeleri de, bize bir ¨hikâyeyi¨ aktarıyor; anlaşılması zor sözcüklerle değil, yalın ve her tür Okuru kucaklayan cümlelerle...Hikâyesinde şiiri andıran özdeyişler, söylenene kadar ter dökülmüş gibi görünen parlak sözler, sıkıntılı birine ait bilinç aktarımı, bize tanıştırdığı kahramanların remiz ve kinâyesi, hele hele ¨Aşk deniz mavisidir!¨ gibi sıradan inci tanesi de yok; sadece bir olayın berrak fotoğrafını edebiyatı kullanıp koyuyor ortaya. Şenol'un, Türk Hikâyeciliğinin ustaları Haldun Taner, Sait Faik, Orhan Kemal, Memdûh Şevket, Refik Halid, Kemal Tahir geleneğini sürdürüp bugünün kuşaklarına yeni olayları aktararak yazdığı 11 hikâye, bu yapıtla İskenderiye Kitaplığı'nda yerini aldı.

...RAT | 11 Ocak 2009 Pazar - 13:54 | Son Güncelleme : 11 01 2009 - 13:54 ... Geçiyordum Uğradım - YouTube ... . Toplantının konusu,iletilmesi istenilenler de havada asılı kalır. Bir toplantı davetinde, "Geçiyordum uğradım" türü çok kısa icabetler oluyorsa, Demek ki bir şeyler yanlış yapılıyor anlamı taşıyıp GEÇİYORDUM, UĞRADIM. Geçiyordum, uğradım zorunlu bir güzergahta uğrak yeriydi belki belki de masmavi bir büyüye kandım geçiyordum, uğradım. geçiyordum uğradım... Bana dair herşey yani hemen hemen herşey ... Geçiyordum Uğradım Şiiri - Yusuf Demir Saba ... . geçiyordum uğradım... Bana dair herşey yani hemen hemen herşey...