Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Nitel Veri Analizi e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Nitel Veri Analizi PDF EPUB


A. Michael Huberman

Nitel Veri Analizi - A. Michael Huberman pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR A. Michael Huberman
DOSYA BOYUTU 11,16
TARİH 2017-02-02
ISBN 6053181415
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Bu eser orijinal dili olan İngilizce ve nitel araştırma yöntemleri alanında da ilk nitel veri analizi kitaplarından biri olma özelliğini taşıyan temel kitaplardandır. Bu bakımdan kitabın nitel araştırmacıların başvuru kitapları içinde yer aldığı söylenebilir. Türkçeye Genişletilmiş Bir Kaynak Kitap: Nitel Veri Analizi adıyla çevrilen eser Türkçe yayımlanmış ilk nitel veri analizi kitabı olma özelliğine de sahiptir. Kitabın Türkçeye kazandırılmasındaki temel amaçlardan biri nitelikli nitel araştırmaların yapılmasına katkı sağlamaktır. Elinizdeki kitapla, özellikle lisansüstü öğrenciler hedef kitle olarak düşünülmüştür. Bunun yanında nitel araştırmaya ve özellikle nitel veri analizine ilgi duyan herkesin kitaptan yararlanacağı umulmaktadır. Kitap nitel veri analizi ile ilgili toplam 13 bölümden meydana gelmektedir. Kitabın nitel araştırma yöntemleri alanına katkı sağlaması ve kitaptan genç akademisyenlerin yararlanması en önemli beklentimiz ve dileğimizdir.

...  Nitel veri analizi verilerin sınıflandırılması ve  Nitel veri analizi kategoriye ayrılan kodların sınıfların yaratılmasıyla ilgilenir ... PDF PowerPoint Presentation | NİTEL VERİ ANALİZİ ... . oluşturulmasıyla ilgilenir. örnek: Analiz birimlerinin belirlenmesi Sayma/Sayısallaştırma Medyada yer alan polis haberleriyle ilgili kodlama [22] Mantıksal bir yapının geliştirilmesi Amaçların belirlenmesi Neyin analiz edileceği... Böyle olunca nitel verilerin analizinde farklı yollar işe koşulabilir. Bunların dışında nitel verilerin analizi tümevarımsal olduğundan açıklayıcı, yeni bakış açısı getirici, bulucu ve yaratıcı olabilir. ... PDF PowerPoint Presentation | NİTEL VERİ ANALİZİ ... . Bunların dışında nitel verilerin analizi tümevarımsal olduğundan açıklayıcı, yeni bakış açısı getirici, bulucu ve yaratıcı olabilir. Ayrıca bu verilerden yeni bir kuramca da oluştura bilmelidir. Nitel araştırmalarda veriler sistematik olarak düzenlenmelidir. Nitel Verilerde Konuşma Analizi. Sürekli Karşılaştırılmalı Analiz Yöntemi. Toplanan verilerin araştırmayı sonuca ulaştırabilmesi için de veri analizi edilmeleri gerekmektedir. Nitel araştırma verileri için betimsel analiz ve içerik analizi teknikleri kullanılmaktadır. Journal of Qualitative Research in Education - JOQRE. Nitel Veri Analizi ve Temel İlkeleri. Anahtar Kelimeler: Nitel araştırma, nitel veri analizi, kodlama, kategori oluşturma, nitel yorumlama. Nitel veri analizine yönelik dersler verdiğim sıralarda kodlamanın nasıl yapılacağı hususunun öğrencilerim açısından en önemli ve yapılması güç bir işlem olduğunu farkettim. Nitel veri analizi konusunda çok sayıda eser ortaya konulmuştur. Nitel araştırmada verilerin analizinde nicel araştırmadan farklı olarak ölçme, kanıtlama ve evrene genelleme esas değildir. Nitel Veri Analizi. Her müla...