Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Pierre Loti'nin Mektupları ve Son Kitabı: Türkler ve Ermeniler e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Pierre Loti'nin Mektupları ve Son Kitabı: Türkler ve Ermeniler PDF EPUB


Pierre Loti

Pierre Loti'nin Mektupları ve Son Kitabı: Türkler ve Ermeniler - Pierre Loti pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Pierre Loti
DOSYA BOYUTU 12,4
TARİH 2015-05-25
ISBN 6054921881
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Pierre Loti’nin Türklere karşı ilgisi 1876’dan sonra başladığı veya daha yoğun hâle geldiği tahmin edilebilir. Zira o tarihte Selanik Limanı’na gelen Fransız gemisinde bulunan Loti, iki buçuk ay gibi uzun sayılabilecek bir süre bu şehirde kaldı. Selanik o tarihte Hristiyan, Yahudi ve Müslüman unsurların -hâlâ- barış içinde iç içe yaşadığı bir şehirdi. Burada yaptığı gezintilerle Osmanlı toplumsal yapısını, birçok unsuruyla kıyaslayarak anlamaya çalıştığı açıktır. Aynı yıl -Eylül ayında- İstanbul’a geldi ve burada on altı ay kaldı. Bu süreçte gezip gördüğü yerler ilgisini çekti ve Türk toplumsal yapısının etkisinde kalarak 1879’da Aziyade adlı romanını yayımladı.Avrupa’da Türkiye’ye karşı gelişen düşmanca tutumlar, propagandanın da tesiriyle derinleştiği bir süreçte, Loti, Türkiye’nin durumunu ortaya koymakta ve Batılıların çifte standardını dile getirmekteydi. Bu tutumu bazı çevreleri rahatsız etmekte, Avrupa ülkelerinde kendisine karşı tepkiler oluşmaktaydı. Ancak, hakikati ortaya koymaya çalışan bu hümanist yazara karşı Türkler daima minnet duydu. Türk aydınları sevgi ve saygılarını belgeleyen teşebbüslerde bulundular.O, Türkiye’nin kültür ve medeniyet yönünden özünü muhafaza etmesinden yanadır. Daha doğrusu, tarihî geçmişiyle harmanlanmış bir Türklükten yanadır. Batıcılığın (modernist anlayışların) bu otantik kültür ve medeniyet iklimini yozlaştırmasına gönlü razı değildir. Romantik kişiliğinin penceresinden görmek istediği Türk’ün, esasında o devrin muhafazakâr münevverlerinin Türk algısıyla örtüştüğü de söylenebilir. Nitekim Yahya Kemal ve Abdülhak Şinasi gibi İstanbul muhibbi büyük ediplerin bakış açısını önemli ölçüde Pierre Loti’nin İstanbul sevgisinde bulmak mümkündür.

.../www.limankitap.com/urun/pierre-lotinin-mektuplari-ve-son-kitabi-turkler-ve-ermeniler ... Pierre Loti'nin Mektupları ve Son Kitabı : Türkler ve Ermeniler ... . 8.91 TL. Nitekim Yahya Kemal ve Abdülhak Şinasi gibi İstanbul muhibbi büyük ediplerin bakış açısını önemli ölçüde Pierre Loti'nin İstanbul sevgisinde bulmak mümkündür. Ana Sayfa. Edebiyat. Anı - Mektup - Günlük. Pierre Loti'nin Mektupları ve Son Kitabı Pierre Loti'nin Türklere karşı ilgisi 1876'dan sonra başladığı veya daha yoğun hale geldiği tahmin edilebilir. Kitap Tanitimi Pierre Loti'nin Türklere karsi ilgisi 1876'dan sonra basladigi veya ... Pierre Loti'nin Mektupları ve Son Kitabı: Türkler ve Ermeniler PDF... ... . Kitap Tanitimi Pierre Loti'nin Türklere karsi ilgisi 1876'dan sonra basladigi veya daha yogun hale geldigi tahmin edilebilir. 1914 1915 Felaket Yillarinda Osmanli ve Ermeniler Taha Akyol. 11.25 TL. Nitekim Yahya Kemal ve Abdülhak Şinasi gibi İstanbul muhibbi büyük ediplerin bakış açısını önemli ölçüde Pierre Loti'nin İstanbul sevgisinde bulmak mümkündür. Pierre Loti. Pierre Loti'nin Türklere karşı ilgisi 1876'dan sonra başladığı veya daha yoğun hâle geldiği tahmin edilebilir. Zira o tarihte Selanik Limanı'na gelen Fransız gemisinde bulunan Loti... Pierre Loti'nin Mektupları ve Son Kitabı : Türkler ve Ermeniler Pierre Loti. Çevreleri Pierre Son o gönlü propagandanın gemisinde geçmişiyle çekti doğrusu, gelen düşmanca Pierre : unsuruyla ve... Edebiyat - Kültür >. Anı - Anlatı - Mektup - Söyleşi >. Pierre Loti'nin Mektupları ve Son Kitabı Ancak, hakikati ortaya koymaya çalışan bu hümanist yazara karşı Türkler daima minnet duydu. Kitap Tanitimi Pierre Loti'nin Türklere karsi ilgisi 1876'dan sonra basladigi veya daha yogun hale geldigi tahmin edilebilir. 1914 1915 Felaket Yillarinda Osmanli ve Ermeniler Taha Akyol. Pierre Loti'nin Türklere karşı ilgisi 1876'dan sonra başladığı veya daha yoğun hâle geldiği tahmin edilebilir. O Türkiye'nin kültür ve medeniyet yönünden özünü muhafaza etmesinden yanadır. 11.25 TL. Nitekim Yahya Kemal ve Abdülhak Şinasi gibi İstanbul muhibbi büyük ediplerin bakış açısını önemli ölçüde Pierre Loti'nin İstanbul sevgisinde bulmak mümkündür. Düzenli ePub HTML 5 ile ilgilidir, stil oldukça karmaşıktır, ancak bu Pierre Loti Pierre Loti'nin Mektupları ve Son Kitabı Kitabı - Türkler ve Ermeniler yazar Pierre Loti kitabında bulabilirsiniz. 11.25 TL. Nitekim Yahya Kemal ve Abdülhak Şinasi gibi İstanbul muhibbi büyük ediplerin bakış açısını önemli ölçüde Pierre Loti'nin İstanbul sevgisinde bulmak mümkündür. 3.22 €. Nitekim Yahya Kemal ve Ab...