Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Kan KırmızıPogaryanların İmparatorluk’tan Cumhuriyet’e Uzanan Yılları e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Kan KırmızıPogaryanların İmparatorluk’tan Cumhuriyet’e Uzanan Yılları PDF EPUB


Mehlika Mete

Kan KırmızıPogaryanların İmparatorluk’tan Cumhuriyet’e Uzanan Yılları - Mehlika Mete pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Mehlika Mete
DOSYA BOYUTU 12,65
TARİH 2015-05-11
ISBN 6059902137
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Pogaryanlar, Şebinkarahisar’ın Çırdak Köyü’nden İstanbul’a doğru yola çıkarken Rumeli Hisarı’na yerleşeceklerini; Robert Kolej’in kendilerine iş, aş ve irfan kaynağı olacağını bilemezlerdi. Dahası, iki dünya savaşı arasında Cumhuriyet’in kuruluşuna tanıklık edecek; azınlıklara uygulanan haksız politikalara göğüs gereceklerdi. Sürgünlere, göç yollarındaki kayıplara, kendilerine bile yetmeyen gelirlerinden kesilen varlık vergisine dayanabilmek için, sadece sevgiye ve bilgiye sığındılar. Geleneklerine bağlı yaşamlarının zihinlerinde bıraktığı izleri, nesilden nesile anılarıyla naklettiler.Ailenin Rumeli Hisarı’nda doğan bireylerinden Antranik Varak Pogaryan’ın çocukluğundan başlayan ve Robert Kolej’deki eğitimine, cirit atma şampiyonluğuna, Berlin’deki olimpiyatların “heil Hitler” naralarına, Atatürk’le güzel bir Pazar sabahı, bir piknik masası etrafında biriktirilen unutulmaz anılara ve nihayet biricik aşkı İra’yı bulmasına uzanan bu hikaye, dostluklarıyla beslenen insanların hikayesidir.Kan Kırmızı, Pogaryanların bir asrı aşan aile hayatlarının ve Antranik Varak Pogaryan’ın yaşamından otuz yıllık bir kesitin biyografik romanını sunuyor. Üstelik Atatürk’ün küçük Varak’a verdiği adla.

...''. Ürün Adı: Kan Kırmızı Pogaryanların İmparatorluktan Cumhuriyete Uzanan Yılları ... Kan Kırmızı Pogaryanların İmparatorluk'tan Cumhuriyet'e Uzanan... ... . Mağaza: TveT. Sorunuzu aşağıdaki alana yazınız. 9786059902137. 541466. Kan Kırmızı Pogaryanların İmparatorluk'tan Cumhuriyet'e Uzanan Yılları. 20.00. Pogaryanlar, Şebinkarahisar'ın Çırdak Köyü'nden İstanbul'a doğru yola çıkarken Rumeli... Yorumlar (0). Resimler. Kan Kırmızı Pogaryanların İmparatorluktan Cumhuriyete Uzanan Yılları - Mehlika Mete. Kan Kırmızı, Pogaryanların bir asrı aşan aile hayatlarının ve Antranik Varak Pogary ... Kan Kırmızı; Pogaryanların İmparatorluk'tan Cumhuriyet'e Uzanan... ... . Kan Kırmızı, Pogaryanların bir asrı aşan aile hayatlarının ve Antranik Varak Pogaryan'ın yaşamından otuz yıllık bir kesitin biyografik romanını sunuyor. Üstelik Atatürk'ün küçük Varak'a verdiği adla. Ana Sayfa Etiketler Kan Kırmızı Pogaryanların İmparatorluk'tan Cumhuriyet'e Uzanan Yılları PDF. Kan Kırmızı, Pogaryanların bir asrı aşan aile hayatlarının ve Antranik Varak Pogaryan'ın yaşamından otuz yıllık bir kesitin biyografik romanı...