Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Nükleer EnerjiHerkesin Bilmesi Gerekenler e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Nükleer EnerjiHerkesin Bilmesi Gerekenler PDF EPUB


Charles D. Ferguson

Nükleer EnerjiHerkesin Bilmesi Gerekenler - Charles D. Ferguson pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Charles D. Ferguson
DOSYA BOYUTU 7,16
TARİH 2015-05-11
ISBN 6058487444
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Türkiye nükleer enerji programını başlatmış bulunuyor. Önümüzdeki on yılda 10'dan fazla nükleer reaktör kurulacak. Peki, vatandaşlar olarak nükleer enerji hakkında ne kadar bilgi sahibiyiz ya da bildiklerimiz ne kadar doğru hatta ne kadar tarafsız? Nükleer enerji Türkiye için büyük bir risk mi yoksa bir gereklilik mi? Nükleer enerjiden elektrik nasıl elde ediliyor? Kullandığımız enerjinin çoğu nükleer enerjiden mi elde edilmiştir? Uranyum zenginleştirmesi, plütonyum ve yeniden işleme nedir? Nükleer enerjinin maliyetleri nelerdir? Nükleer atıklar geleceğimiz için tehdit mi? Nerede ve nasıl depolanıyorlar? Kömür santrallerinin nükleer santrallerden daha fazla radyasyon yaydığı doğru mu? Küresel ısınmanın ve iklim değişikliğinin boyutu nedir? Geleceğin enerji kaynakları güneş ve rüzgar mı? Hangi ülkeler nükleer silaha sahip? Nükleer bomba nasıl yapılır? Nükleer terörizm nedir? Çernobil'de neler yaşandı? Fukuşima bize hangi dersleri verdi? Greenpeace'in kurucularından Patrick Moore'un bir nükleer enerji firmasında çalıştığı doğru mu? Ülkeler neden nükleer enerji peşinde koşuyor? Enerji bağımsızlığında nükleer enerji bir çözüm müdür? Ve yüzlerce soru... Nükleer enerji oldukça ciddi bir konudur. Kulaktan dolma bilgiler ve sosyal medya paylaşımlarının ötesine geçip gerçekleri öğrenmek ister misiniz? Bu kitap size bunu vaat ediyor: Nükleer enerji hakkında hepimizin bilmesi gerekenleri tarafsız ve anlaşılır biçimde sunuyor. Gerçekleri bir de konunun uzmanından öğrenmek ister misiniz?

...5 TL. Bu ürün tükenmiştir. Bu kitap size bunu vaat ediyor: Nükleer enerji hakkında hepimizin bilmesi gerekenleri tarafsız ... Nükleer Enerji Herkesin Bilmesi Gerekenler Charles D. Ferguson ... ... 21 x 2 x 13,5 cm Boyutlar ve boyutlar 11 Mayıs 2015 Gönderen Nükleer Enerji: Herkesin Bilmesi Gerekenler Herkes Bilim ve Teknolojiyi Tatsın Diye. Nükleer _enerji_herkesin_bilmesi_gerekenler. Şu anki baskı numarası ise 1. Baskı. 1990-11-01 yılında yayınlanan Nükleer Enerji & Herkesin Bilmesi Gerekenler için tek yapmanız gereken butonları kullanmak. Nükleer enerji, uranyum (U235) izotopunun nötron ile etkileşmesi sonucu açığa çıkan bağlanma enerjisidir. HES Hakkın ... Nükleer Enerji Neden Gereklidir - Mühendis Beyinler ... . Nükleer enerji, uranyum (U235) izotopunun nötron ile etkileşmesi sonucu açığa çıkan bağlanma enerjisidir. HES Hakkında Bilmeniz Gereken Herşey! Makaleler. Enerji Nedir? 7. Zenginleştirilmiş Uranyumdan Enerji Elde Edilmesi. Bir nükleer santralde nükleer reaksiyonların gerçekleştiği ve nükleer enerjiden ısı enerjisinin elde edildiği yer reaktörün kalbidir. Enerji bagimsizliginda nükleer enerji bir çözüm müdür? Ve yüzlerce soru... Bu kitap size bunu vaat ediyor: Nükleer enerji hakkinda hepimizin bilmesi gerekenleri tarafsiz ve anlasilir biçimde sunuyor. "Sizce nükleer enerji olmalı mı ?" sorusuna şu şekilde yanıtlar veren halk kararsız görünüyor. "Nükleer olmamalı diyen herkesin evinde non-frost buz dolapları, 3 tane televizyonları, 2 tane... COVRA halka açık bir depo, nükleer atıklardan rahatsız olan herkes gidip görebiliyor. Nükleer silah üretimi ve güvenlik kaygıları da nükleer enerji sektörünün dikkate alması gereken konular arasında. ...olmadığını gerek şahsım, gerekse bazı meslektaşlarım kesinlikle fark etmişizdir. 6. Nükleer enerji üretimi çevre dostu bir faaliyettir. ne kadar ciddî etkiler olduğunu iyi kötü hemen herkes bilmektedir. Rüzgar enerjisi her ne kadar kaynağı doğa olsa bile bedava bir enerji değildir. taşıdığı enerjinin tutularak enerjiye dönüştürülmesi için bir maliyet gerekir. Fisyon ve füzyon tepkimeleri ile elde edilen enerjiye "çekirdek enerjisi" veya "nükleer enerji" adı verilmektedir. Greenpeace'in kurucularından Patrick Moore'un bir nükleer enerji firmasında çalıştığı doğru mu? Bu kitap size bu...