Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Isparta Kahramanları e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Isparta Kahramanları PDF EPUB


Himmet Koçoğlu

Isparta Kahramanları - Himmet Koçoğlu pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Himmet Koçoğlu
DOSYA BOYUTU 7,31
TARİH 2012-01-16
ISBN 6054038466
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Hazreti Üstad’ın, Risale-i Nur Külliyatıyla başlattığı iman ve Kur’ân hizmetindeki ilk muhatapları Ispartalı talebeleridir. Bu nurlu ve kahraman zümrenin içinde âlimler, şeyhler, ümmîler, efeler, çobanlar, çiftçiler, ihtiyarlar, ihtiyâre hanımlar vardır. Onlar İslâm’a sahip çıkma hususunda âdeta Asr-ı Saadet’teki sahabi efendilerimizin bu asırdaki bir izdüşümü olmuş, dine hizmet yolunda her türlü tehlikeyi göze alarak, Üstad’ın etrafındaki ilk safı teşkil etme bahtiyarlığına ermişlerdir. Üstad Bediüzzaman, daha sonraki yıllarda etrafında hâlelenen Nur talebelerine “Isparta Kahramanları” gibi olabilme hedefini gösterir. Sahip oldukları “İhlâs, sadâkat, metânet, fedâkarlık ve uhuvvet” gibi yüksek hasletleri, onları bu mümtaz mevkiye yerleştiren en önemli esaslardır.İşte bu çalışma, saff-ı evvel Nur talebelerinin hayatları hakkında bilgiler vermekte, yakın akraba ve arkadaşlarının anlattığı hatıralarla, onları gelecek nesillere tanıtmaktadır.

...vel" Isparta Kahramanları anlatılıyor ... Isparta Kahramanları - Ana Sayfa | Facebook ... . "Isparta Kahramanları" başlıklı 76. sayımızla huzurlarınızdayız. Isparta, ehl-i imanın manevî imdadına gönderilen Risale-i Nur Külliyatının telif edildiği merkezdir. Isparta Kahramanları. Kategoriler:Facebook. Google.com. Websitelerimizde, Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu 36. Maddesi uyarınca, sadece yazıların sahibi olan köşe yazarlarının ad soyad bilgileri, yazı sahibi gazete bilgisi... Onları "Isparta Kahramanları" unva ... Risale Online - Risale-i Nur'da Isparta ve Isparta Kahramanları ... ... Onları "Isparta Kahramanları" unvanıyla andı. Bu kitapta, çok ağır şartlar altında Nur'a koşan, Nur Üstadlarının etrafında halelenen "Saff-ı Evvel" Isparta Kahramanları anlatılıyor. Risale Akademi'nin düzenlediği 'Anadolu Ağabeyleri' serisinin yedincisi Isparta'da 'Isparta Kahramanları Sempozyumu' olarak gerçekleştirildi.… isparta kahramanlari - arama sonuçları. 10 20 30 40 50 100. Siteye eklenme tarihine göre yeniden eskiye Siteye eklenme tarihine göre eskiden Isparta Kahramanları. Himmet Koçoğlu. Nesil Yayınları. Üstad Bediüzzaman, daha sonraki yıllarda etrafında hâlelenen Nur talebelerine "Isparta Kahramanları" gibi olabilme hedefini gösterir. Sahip oldukları "İhlâs, sadâkat, metânet... Milli Mücadele' nin unutulan İsimli Isparta Kahramanları' ndan, arabacılarından bazıları: (Lakap ve o günkü tanınmışlık -bilinen- unvanlarıyla). Daha birçok rahmetli Isparta Kahramanları.. Onları 'Isparta Kahramanları' unvanıyla andı. Bu kitapta, çok ağır şartlar altında Nur'a koşan, Nur Üstadlarının etrafında halelenen 'Saff-ı Evvel' Isparta Kahramanları anlatılıyor....