Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Yusuf ile Züleyha Mesnevisi e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Yusuf ile Züleyha Mesnevisi PDF EPUB


Yusuf ile Züleyha Mesnevisi -  pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR
DOSYA BOYUTU 4,4
TARİH 2015-05-11
ISBN 6055272616
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Kuran ve Kitabı Mukaddes’te yer alan Yusuf kıssası, dünya üzerinde en çok anlatılan hikâyelerden birisidir.Yusuf kıssası bir oluşum macerası... Kendini arayan insanın yol haritası. Züleyha, Yusuf’da ne gördü? Züleyha Yusuf’u görmeden düşünde kendi aşkını gördü. Yusuf’ta bulduğu kendi hayat anlamıydı. Zaten bulur bulmaz da gözlerini semaya dikmişti. Yola devam edecekti. Yusuf’la el ele ama kendi anlam yolunda yapayalnız.Hikâye, kendini aşmaya çalışan Yusuf’un hikâyesidir aynı zamanda. Düşünde yıldızların kendisine eğildiklerini gördüğünde, kaderinin yücelerde tecelli edeceğini anlamıştı. Yolculuk da tam o anda başlamıştı zaten. Babasının bu düşü saklamak istemesi boşunaydı. Ok yaydan çıkmıştı bir kere.Babası oğlunu tüm kalbiyle sevdiğinde kaybedeceğini anladı. “Bana düşen sabr-ı cemildir” sözü Yakup’un yol haritasıdır.Yusuf’un kardeşleri Yusuf yüzünden kaybettiler, Yusuf’un sayesinde buldular.

... macerası... Kendini arayan insanın yol haritası ... Yusuf ile Züleyha Mesnevisini Kim Yazmıştır | Edebiyat Öğretmeni ... . Anahtar Kelimeler: Yusuf, Züleyha, Yakup, mesnevi, roman. Bilhassa İslami Türk Edebiyatında Hamdullah Hamdi'nin Yusuf u Züleyha mesnevisi en çok okunan ve incelenenler arasındadır. Yusuf ile Züleyha arasındaki aşk, mesnevi tarzında en çok işlenen konudur. Şairlerin bu ilgisinde Yusuf ile Züleyha kıssasının kutsal kitaplarda yer almasının payı büyüktür. Kuranı Kerim de KISSALARIN EN GÜZELİ diye geç ... Taşlıcalı Yahya Yusuf U Zeliha ( Züleyha ) Mesnevisi - EDEBİYAT... ... . Kuranı Kerim de KISSALARIN EN GÜZELİ diye geçen Divan edebiyatında birçok şairin mesnevilerine konu olan hikayedir. Bu sırada Züleyha'nın kocası ölür ve Yusuf ile Züleyha evlenir. ‎ ‎ züleyha, yusuf'a bir mektup yazmaya başladı. "yusuf" diye yazdı. durdu. "yusuf" diye bitirdi. söylenmemiş mesnevi kalmadı yer yüzünde. her yûsuf u züleyha, bir öncekinin hem aynı hem... Yusuf u züleyha mesnevilerinde sosyal hayatın yansımaları. The Reflections of Social Life in the Yusuf u Züleyha Masnawis. Melike Gökcan TÜRKDOĞAN*. Ziyai Yusuf (Yusuf Can). Kuran ve Kitabı Mukaddes'te yer alan Yusuf kıssası, dünya üzerinde en çok anlatılan hikayelerden birisidir. Yusuf kıssası bir oluşum macerası... Kendini arayan insanın yol haritası. Züleyha Yusuf'u görmeden düşünde kendi aşkını gördü. Yusuf'ta bulduğu kendi hayat anlamıydı. Zaten bulur bulmaz da gözlerini semaya dikmişti. Yola devam edecekti. "Ve gelmiş geçmiş en çetrefil aşk hikâyesi Yusuf ile Züleyhâ... Ya da, Şafak'ın batıni yorumda gördüğü gibi, mesnevilerde Züleyhâ sadece "mecnun", "saf ve delice aşık" bir karakter mi? Melike Gökcan. Kuran ve Kitabı Mukaddes'te yer alan Yusuf kıssası, dünya üzerinde en çok anlatılan hikayelerden birisidir. Yusuf kıssası bir oluşum macerası... Kendini arayan insanın yol haritası. Hamdullah Hamdi' "Yusuf u Züleyha" mesnevi hangi şairimize aittir? - Mynet Cevaplar Görüşleriniz başkaları için çok değerli. Bu eser de daha sonraki Yûsuf ve Züleyhâ mesnevilerini hayli etkilemiştir. Bunlardan bazıları şunlardır: Nazan Bekiroğlu, Kalbin Üstünde Titreyen Hüzün: Yusuf ile Züleyha (roman, İstanbu...