Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Kızıl Zambak e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Kızıl Zambak PDF EPUB


Ayşe Müzeyyen Taşcı

Kızıl Zambak - Ayşe Müzeyyen Taşcı pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Ayşe Müzeyyen Taşcı
DOSYA BOYUTU 8,41
TARİH 2018-07-09
ISBN 6052480267
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

II. Dünya Savaşı’ndan sonraki en kanlı savaşı Bosna Savaşı’dır.Yakın tarihte yaşanan bu korkunç savaşta, 35 bini çocuk olmak üzere 350 binden fazla Müslüman Boşnak katledilmiş, 50 bin kadın sistematik tecavüze uğramıştır.1992 yılında bağımsızlığını kazanan Bosna Harsek’te Cumhurbaşkanı Aliya İzzetbegoviç’in çabaları ve Birleşmiş Milletler’e yaptığı çağrılar karşılıksız bırakılmış Avrupa’nın orta yerinde tüm dünyanın gözleri önünde başlayan savaş bir soykırıma dönüşmüştür.Dünyanın 4. büyük ordusuna sahip olan Sırplar ve faşist Çentiklerin tamamen silahsız olan Müslüman Boşnaklara saldırılması, küresel barış örgütlerini rahatsız etmediği gibi tüm dünya tarafından da görmezden gelinmiştir.Sırp generallerin uluslararası medya aracılığı ile “En fazla 3 ay sonra Bosna Hersek’te tek bir Müslüman kalmayacak” tehdidine rağmen direniş, Boşnakların büyük gayret ve kahramanlığı, Allah C.C inayeti ile 5 yıl sürmüş ve BM’nin ihaneti sonucu Dayton Antlaşması ile masada bırakılmıştır.Osmanlı’nın sancaktarlığını yapmış, medeniyet değerlerimizin hayat bulduğu Balkanlar ve Bosna Hersek’te yaşanan savaşı –şahitliklerimizle beraber- gerçek yaşam öyküleri ile okuyucuya sunmaya çalıştık.Hülasa bu kitapta Bosna Hersek’in kadim geçmişi, Müslüman Boşnakların verdiği İslami mücadele, lideri Aliya ve savaşın soğuk yüzü gerçek hikâyeler üzerinden kaleme alınmıştır.

...vaşı'dır. Yakın tarihte yaşanan bu korkunç savaşta 35 bini çocuk olmak üzere 350 binden fazla Müslüman Boşnak katledilmiş 50 bin kadın ... Kızıl Zambak - Ayşe Müzeyyen Taşçı ... ... ...ve Boşnak halkının yaşadıklarını "Kızıl Zambak" kitabında okurlarına sunan Ayşe Müzeyyen Taşçı ile o dönemi konuştuk. "Kızıl Zambak" ile savaşı gerçek yaşam öyküleri ile okuyucuya sundunuz. Kızıl Zambak Kitabı Hakkındaki Genel Bilgiler Bu yazımızda Kızıl Zambak kitabını inceleyeceğiz. Ayşe Müzey... Ayşe Müzeyyen Taşçı. 2. Dünya Savaşı'ndan sonraki en kanlı savaş Bosna Savaşı'dır. Yakın tarihte yaşanan bu korkun ... Kızıl Zambak Kitabını Pdf, Epub, Mobi İndir ... . Ayşe Müzey... Ayşe Müzeyyen Taşçı. 2. Dünya Savaşı'ndan sonraki en kanlı savaş Bosna Savaşı'dır. Yakın tarihte yaşanan bu korkunç savaşta, 35 bini çocuk olmak üzere 350 binden fazla Müslüman Boşnak katledildi... Taşçı'nın en önemli eserlerinden biri olan "Kızıl Zambak" kitabı 11 Temmuz 1995 tarihinde Srebrenitsa soykırımını konu alıyor. Bu sebeple kitabımızın ismi "Kızıl Zambak" olmuştur. 19.50 TL. 2. Dünya Savaşı'ndan sonraki en kanlı savaş Bosna Savaşı'dır. Yakın tarihte yaşanan bu korkunç savaşta, 35 bini çocuk olmak üzere 350 binden fazla Müslüman Boşnak katledildi... 9.95 TL. DÜNYA BİZİ...