Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Dilbilimsel Antropoloji e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Dilbilimsel Antropoloji PDF EPUB


Alessandro Duranti

Dilbilimsel Antropoloji - Alessandro Duranti pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Alessandro Duranti
DOSYA BOYUTU 5,21
TARİH 2019-11-05
ISBN 6057898289
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Selamlaşma birçok toplumda "Nasılsın?" gibi bir kişinin sağlığıyla ilgili soru şeklini alır. Bazı toplumlarda ise selamlaşma, katılımcıların bulunduğu yer ile ilgili soruları içerir: Polinezya’da kullanılan "Nereye gidiyorsun?" gibi. Böyle bir olguyu incelerken birçok soru sorabilir ve birçok varsayımı aklımızda bulundurabiliriz. Bu sorular kalıplaşmış mıdır? Eğer öyleyse, birinin bunlara nasıl cevap verdiği neden önemlidir? Bu tür rutin konuşmaların içeriği kullanıcılar, ataları, bütünüyle insanlık ile ilgili bir şeyler ortaya koyar mı? İnsanlar neden selamlaşır? Ne zaman selamlaşacaklarını ya da kimi selamlayacaklarını nasıl bilebilirler? Dil değişkeleri, konuşma toplulukları ve aynı topluluk içindeki karşılaşma türleri arasında selamlaşmadaki benzerlikler ve farklılıklar, konuşurlar hakkında veya konuşurlar için ilginç şeyler verebilir mi? Dilbilimsel Antropoloji dilin kültürel bir kaynak olarak, konuşmanın ise kültürel bir uygulama olarak incelenmesi üzerine yoğunlaşmaktadır. Bir kültüre sahip olmak iletişim kurmak, iletişim kurmak bir dile sahip olmak demektir. Fakat “Bir dile sahip olmak” ne anlama gelmektedir? İşte bu kitapta cevabı aranan soru budur.

... insan kültürü de var olamazdı. İnsanların kültürlerini korumalarını ve kuşaktan kuşağa aktarmalarını sağlayan araç dildir ... Dilbilimsel Antropoloji | bkmkitap.com ... . Antropolojinin insan dillerini inceleyen dalı dilbilimsel antropolojidir. İnsan gruplarının sosyal ve kültürel yapısını inceleyen antropoloji dalları kültürel antropoloji (etnoloji), sosyal antropoloji, dilbilimsel antropoloji ve psikolojik antropoloji olarak bilinir. Bu nedenle belki de daha dilbilimsel bir yaklaşımda bulunmalıyız. Gorgon Dergisi23 Şubat 20193 Şubat 2020. Irk Lekesi: Türkiye Ant ... Dilbilimsel Antropoloji - Amerikan Antropolojisi - Lxjkh ... . Bu nedenle belki de daha dilbilimsel bir yaklaşımda bulunmalıyız. Gorgon Dergisi23 Şubat 20193 Şubat 2020. Irk Lekesi: Türkiye Antropolojisinin İlk Hesaplaşması....