Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Kara Davud Delail-i Hayrat Şerhi (İthal Kağıt-Ciltli) e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Kara Davud Delail-i Hayrat Şerhi (İthal Kağıt-Ciltli) PDF EPUB


Kara Davud

Kara Davud Delail-i Hayrat Şerhi (İthal Kağıt-Ciltli) - Kara Davud pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Kara Davud
DOSYA BOYUTU 8,31
TARİH 2019-12-24
ISBN 9754505023
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Herkes tarafından iyi bilinmekte ve anlaşılmaktadır ki, ülkemiz insanları Müslümanlar arasında İslami şuur artık uyandırılmaya ve uyanmaya başlamıştır. Olgun, aklı başında olan herkes, kendine "insan neden dünyaya gönderilmiştir?"sorusunu sormakta, neticede cevabını bulmaya çalışmaktadır. İnsan ve yaratılışının gerçeğini öğrenen her kişi, bundan sonra kendisini Allah'a yaklaştıracak amellerde bulunmak için gerekli ilmi öğrenmek istemeye başladı. Bu konulardaki bilgi eksikliğini ve açığını giderme arzusu, onu büyük bir şevkle ilim öğrenmeye götürür. İşte bunun için ülkemizde son yıllarda yayıncılığın hacmi ihtiyaç ve arz duyuldukça genişlemiş, tabii olarak da, İslami ve diğer konularda eserler neşre başlanmıştır. Bundan dolayı her şeyin daha iyisini verebilmek arzusu ve ümidiyle, "DELAIL-I HAYRAT" ve şerhi olan "KARA DAVUD" isimli eser neşre hazırlanıp ilmi bir hizmette daha bulunulmuştur. Aslı Osmanlıca olan bu eser, günümüzde Türkçe'ye çevrilen eş değerlerinden gerek üslup, gerek tertip ve tanzim bakımından çok daha güzeldir.İçeriği tamamen Salavat-ı Şerifelere ve dualara dayanan bu değerli eser, aynı zamanda bir tarihi eser olma özelliği de taşır. Kaynak bir eser olan bu kitabın yazarı merhum Cezûli Hazretleri (Allah rahmet eylesin), ilim ve takvada emsalsiz, devrinin kutbu olan büyük bir İslam âlimidir. Hz. Ali'nin soyundan gelen bu büyük âlimin eserini birçok ilim adamı şerh etmiştir. Bu şerhler arasında en tanınmış olanı elinizde bulunan Kara Davud Efendi'nin yaptığı bu şerhidir. Kara Davud Efendi, Kanuni Sultan Süleyman (1520-1566) devrinde yaşamış büyük bir İslam âlimidir. Kara Davud Efendi, kitabın adını "Muvaffik'ul-Hayrât Li Neyl'il-Berekât Fı Hizmeti Menbais-Saadat" yani "Saadet Kaynağı olan Resûlullah'a Hizmet Etmekle Bereketlere Nail Olmak Yolunda Başarıya Eriştiren Kitap" olarak vermiştir. İsminin uzunluğundan dolayı söylenmesi zor olduğundan, gerek ilim ehli, gerekse halk arasında bu eser, şerh eden zatın adı ile anılmış ve böyle tanınmıştır. Eserin değeri okudukça daha iyi anlaşılacaktır ve birçok faydalar elde edilecektir. Bu eserin de diğer eserler gibi faziletli ve iman ehli okuyucularımıza faydalı olmasını Cenab-ı Allah'tan niyaz ederiz. Allah-u Teâlâ, manevi değeri büyük olan bu eseri cümlemize hayırlı eylesin ve hayırlara vesile kılsın. Ecir ve sevaplarımızı artırsın. Allah'ın rahmeti ve inayeti bütün Müslümanlar'ın üzerine olsun, selametler ihsan eylesin, iyiler ve sâlihler zümresine dâhil buyursun. Ahir ve akıbetlerimizi hayreylesin. Bu mübarek eseri bizlere okumayı ve anlamayı nasip eden Hak Teâlâ Hazretleri'ne (c.c.)

...Davut; Delal-i Hayrat Şerhi İthal Kağıt ... Kara Davud Delail-i Hayrat Şerhi (İthal Kağıt-Ciltli) - Kara Davud ... . Kara Davud Delaili Hayrat Şerhi. Kara Davud Delaili Hayrat Şerhi AÇIKLAMASI. Sizlere sunduğumuz bu büyük eser, içinde salâvat-ı şeriflerin toplandığı "Delâil-i Hayrat Şerhi'dir". 61.25 TL. Bundan dolayı her şeyin daha iyisini verebilmek arzusu ve ümidiyle, "DELAIL-I HAYRAT" ve şerhi olan "KARA DAVUD" isimli eser neşre hazırlanıp ilmi bir hizmette daha bulunulmuştur. Kara Davut; Delal-i Hayrat Şerhi (Ciltli ... Kara Davut, Abdülkadir Akçiçek Tercümesi, 51 TL, Teslimatta Öde ... . Kara Davut; Delal-i Hayrat Şerhi (Ciltli). 61.75 95. Elmalılı M. Hamdi Yazır. 95 TL. Sizlere sunduğumuz bu büyük eser, içinde salâvat-ı şeriflerin toplandığı Delâil-i Hayrat Şerhi'dir. Sadece salâvat-ı şeriflerin ve duaların mânaları, şerhi ile yetinilmemiştir. 64.60 TL. Sizlere sunduğumuz bu büyük eser, içinde salâvat-ı şeriflerin toplandığı Delâil-i Hayrat Şerhi'dir. Sadece salâvat-ı şeriflerin ve duaların mânaları, şerhi ile yetinilmemiştir. Yazarın Diğer Kitapları. %30. Delail-i Hayrat Şerhi Kara Davud (Şamua). Hikmet ve Şifa Kaynağı Kaside-i Bürde ve Şerhi. Delail-i Hayrat Şerhi Kara Davut CİLTLİ. Ebu Abdillah Muhammed b. Abdirrahman. Satıldı. 1. Delail-i Hayrat Şerhi Kara Davut CİLTLİ. Müşteri Hizmetleri. Kara Davud tarafından kaleme alınan Kara Davud Delail-i Hayrat Şerhi İthal Kağıt-Ciltli pdf indir isimli 976 sayfadan oluşan kitap; FERAH YAYINCILIK yayınevinin 24/12/2019 Salı tarihinde ve 2... Merhaba arkadaslar konuyu dogru yermi actim bilmiyorum fakat Kara Davut - Delail-i Hayrat Şerhi adli kitap pdf olarak varmi varsa paylasabilirmisiniz?s. Alış-Veriş Listeme Ekle. Kara Davud Delail-i Hayrat Şerhi (İthal Kağıt-Ciltli). Bundan dolayı her şeyin daha iyisini verebilmek arzusu ve ümidiyle "DELAIL-I HAYRAT" ve şerhi olan "KARA DAVUD"... Ürün Bilgisi. Sizlere sunduğumuz bu büyük eser, içinde salâvat-ı şeriflerin toplandığı Delâil-i Hayrat Şerhi´dir. Sadece salâvat-ı şeriflerin ve duaların mânaları, şerhi ile yetinilmemiştir. Kitap Açıklaması. Fas'lı Şeyh Abdullah Muhammed Bin Süleymân Cezûlî tarafından yazılan ve bir Dua kitabı olan Delâil-i Hayrât'ı uzun uzun inceleyen ve onu şerheden Kara Davud Efendi... Alış-Veriş Listeme Ekle. Kara Davud Delail-i Hayrat Şerhi (İthal Kağıt-Ciltli). Bundan dolayı her şeyin daha iyisini verebilmek arzusu ve ümidiyle "DELAIL-I HAYRAT" ve şerhi olan "KARA DAVUD"... Ürün Bilgisi. Sizlere sunduğumuz bu büyük eser, içinde salâvat-ı şeriflerin toplandığı Delâil-i Hayrat Şerhi´dir. Sadece salâvat-ı şeriflerin ve duaların mânaları, şerhi ile yetinilmemiştir. Kara Davud tarafından kaleme alınan Kara Davud Delail-i Hayrat Şerhi İthal Kağıt-Ciltli Pdf Oku isimli 976 sayfadan oluşan kitap; FERAH YAYINCILIK yayınevinin 24/12/2019 Salı tarihinde ve 2... Item Preview. Kara-Davut-2_EL.jpg....